آل خلیفه از مسئله کرونا علیه شهروندان بحرین استفاده می‌کند

«ابراهیم العرادی» تاکید کرد: رژیم آل خلیفه از مسئله گسترش ویروس کرونا به عنوان وسیله‌ای برای کینه ورزی علیه شهروندان بحرین استفاده می کند.

خبرگزاری مهر، سرویس بین الملل - فاطمه صالحی: در حال حاضر جهانیان با مسئله گسترش ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند؛ ویروس قاتلی که بی‌رحمانه قربانیان زیادی در کشورهای جهان بر جای گذاشته است. در این میان دولتها تلاش می‌کنند تا با اتخاذ تدابیری روند گسترش این ویروس را در کشورهای خود کند کرده و مانع آن شوند که جان شهروندانشان به خطر بیفتد.

اما به نظر می‌رسد این مسئله در میان سیاستمداران بحرینی و رژیم آل خلیفه به صورت دیگری تفسیر شده است. آل خلیفه حتی در خصوص گسترش این بیماری به دنبال بهره برداری سیاسی است، به طوری که مانع بازگشت نزدیک به دو هزار شهروند بحرینی از ایران به کشورشان می‌شود.

رژیم آل خلیفه که در سیاست‌های ضد ایرانی خود شهره است این بار می کوشد مانع بازگشت این زوار بحرینی به کشور خود به بهانه گسترش ویروس کرونا شود.

این در حالی است که تمام کشورهای جهان می‌کوشند اتباع خود را در سایه اوضاع کنونی به سرزمین‌هایشان بازگردانند.

ابراهیم العرادی مدیر دفتر سیاسی ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در خصوص مسئله ممانعت از بازگشت زوار بحرینی از ایران به کشورشان توسط رژیم آل خلیفه به خبرنگار مهر گفت: مسئله زوار بحرینی که در خاک ایران سرگردان شده‌اند نشان دهنده میزان کینه ورزی رژیم آل خلیفه علیه ملت بحرین است. رژیمی که همواره با استکبار و طغیان تلاش دارد تا بر ملت بحرین حکمرانی کرده و هیچ توجهی به شرایط انسانی و بهداشتی آنها و سرنوشت خانواده‌هایشان ندارد.

وی در ادامه افزود: حاکمان بحرینی از ساده‌ترین مسئولیت‌های خود شانه خالی کرده و آن را متوجه هیئت اوقاف جعفری می‌کنند؛ هیئتی که محبوبیتی در میان شهروندان بحرین نداشته و مردم این کشور آن را جزو ایادی نظام آل خلیفه می‌دانند.

العرادی ممانعت از بازگشت شهروندان بحرینی به کشورشان توسط رژیم آل خلیفه گفت: از روز نخست که شاهد گسترش ویروس کرونا در جهان بودیم تمام کشورها برای بازگرداندن شهروندان خود تلاش کردند اما رژیم آل خلیفه عادت کرده است که از این پرونده نیز بهره برداری سیاسی و طایفه‌ای انجام دهد و بدین وسیله کینه خود را نسبت به شهروندان بحرینی نشان دهد.

العرادی تصریح کرد: رژیم آل خلیفه با استفاده از بازوهای رسانه‌ای مسموم خود مدعی شده که این افراد، ویروس کرونا را منتشر کردند و برای فرار از مسئولیت‌های خود دست به این اقدام می‌زند.

وی در ادامه در خصوص بی توجهی جامعه بین‌الملل نسبت به اوضاع بحرینی‌ها تاکید کرد: امروزه تمام کشورها مشغول مبارزه با گسترش ویروس کرونا هستند و هیچ توجهی به رژیم آل خلیفه که دست به ظلم و سر کشی می‌زند نمی‌کنند. در این میان ملت بحرین در تمام این معادلات منطقه‌ای و بین المللی قربانی شده و شاهد آن است که نظام‌های مستبد و دیکتاتور تحت حمایت قرار می‌گیرند.

کد خبر 4886789

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =