درخواست کماندار المپیکی از فدراسیون برای تمرین در سایت آزادی

تنها کماندار المپیکی ایران که خارج از تهران و در قرنطینه خانگی پیگیر تمریناتش بود از فدراسیون درخواست کرده شرایط تمرین روزانه وی در سایت تیروکمان آزادی برایش مهیا شود.

میلاد وزیری در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه از اسفندماه سال گذشته به خاطر شیوع ویروس کرونا و مهیا نشدن شرایط تمرین در خانه از تهران به یزد نقل مکان کردم، گفت: تا همین دو سه روز پیش در یزد تمریناتم را دنبال کردم. بعد از دو ماه اما مجبور شدم به تهران بازگردم. من در یزد مهمان منزل پدر همسرم بودم ضمن اینکه در تهران هم کارهایی دارم که باید به آنها رسیدگی کنم.

وی ادامه داد: بنابراین چاره‌ای جز بازگشت به تهران نداشتم در حالیکه اینجا شرایطم به گونه‌ای نیست که بتوانم تمرین در خانه را حتی با همان محدودیت‌های یزد دنبال کنم. شرایط تمرین خانگی در یزد به گونه‌ای بود که می‌توانستم تمرینات مسافت کوتاه تیر و کمان را داشته باشم اما آپارتمان نشینی در تهران امکان این تمرین را هم از من می‌گیرد. باشگاه‌ها هم که تعطیل هستند. بنابراین احتمالاً فقط بتوانم تمرینات بدنی‌ام را دنبال کنم.

کماندار المپیکی ایران تاکید کرد: البته درخواستی به فدراسیون تیروکمان داده ام که اگر موافقت شود، برایم خوب است. از فدراسیون خواسته ام که شرایط به گونه‌ای برایم مهیا شود که روزانه دو سه ساعت بتوانم در سایت تیروکمان آزادی تمرین داشته باشم. البته می دانم که سرمربی تیم ملی ریکرو هم متقاضی فراهم چنین شرایطی برای ملی پوشان در استان‌های مختلف شده است. اگر با این مسئله موافقت شود، شرایط بهترین برای‌مان رقم خواهد خورد.

وزیری با بیان اینکه ویروس کرونا شرایط تمرینی همه ورزشکاران را خاص کرده است، خاطرنشان کرد: خیلی‌ها بابت این موضوع و اینکه از تمرین حرفه ای دور بودند، متضرر شدند. برای من هم این مسئله صدق می‌کند اما در عین حال این شرایط تمرینی فوایدی هم برایم داشت. بنابراین نمی‌توانم نسبت به شرایطی که کرونا برایم ایجاد کرد، بدبینی صرف داشته باشم.

وی در این زمینه یادآور شد: قرنطینه خانگی فقط شرایط تمرین در مسافت کوتاه را در اختیارم گذاشته، در این مسافت خیلی درگیر رکورد و افزایش آن نیستیم. بنابراین بیشتر به مرور تکنیک‌ها اصلاح ایرادهای استایلی و پوزیشنی پرداختم، مواردی که در تمرین خارج از خانه توجه خاص و زیادی به آن نداشتم. به هر حال در شرایط عادی تمرین ما در مسافت بلند انجام می‌شود و خیلی زیاد تحت فشار رکورد هستیم.

ملی پوش تیرو کمان ایران همچنین گفت: علاوه بر این، در جریان تمرینات خانگی روی آمادگی روانی هم متمرکز بودم و از این حیث به شرایط خوبی رسیدم.

وی با تاکید بر اینکه به خاطر تمرین خانه آسیب‌هایی را هم متحمل شدم، گفت: یکی از آسیب‌ها همان دور شدن از همان رکوردهایی که دیگر نداریم. در واقع از ارزیابی دور شدیم چون ملاک مشخصی برای محک خوردنمان نیست. ضررهای مالی را هم باید به این آسیب اضافه کرد که این بخش شامل خیلی از افراد می‌شود. من خودم مربی باشگاه هستم اما به خاطر تعطیل شدن آنها، مدتی است که درآمدم از این بخش قطع شده است.

وزیری در پایان گفت: در هر صورت کرونا هم شرایطی را ایجاد کرده که باید برای عبور از آن همچنان حوصله و صبر داشته باشیم. المپیک هم که به تعویق افتاده است. امیدوارم مدیریت یک سال آینده ورزش در تمام بخش‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانیم از این فرصت ایجاد شده در جهت آماده شدن بهتر استفاده کنیم.

کد خبر 4912645

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =