پسماند روی حتما به محل جدید منتقل می‌شود

زنجان-استاندار زنجان انتقال پسماندهای روی را از اولویت‌های مهم استان طی سالجاری عنوان کرد و گفت: پسماند روی حتما به محل جدید منتقل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه ساماندهی پسماند استان زنجان با بیان اینکه روزانه ۲ هزار تُن پسماند روی در زنجان تولید می‌شود، گفت: ۷ میلیون تن پسماند روی در زنجان انبار شده است که محل این انبار مشکلات متعددی را در پی داشته است.

حقیقی تاکید کرد: پسماند روی حتماً به محل جدید منتقل می‌شود و شهروندان زنجانی در زمینه انتقال این پسماندها به محل جدید تردیدی نداشته باشند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در انتقال پسماند روی به محل جدید همهملاحظات زیری است محیطی در نظر گرفته شده است، افزود: انتقال پسماند روی به محل جدید بدون بروز کوچک‌ترین مشکل زیست محیطی انجام می‌شود و محل مناسبی برای این امر در نظر گرفته شده است.

حقیقی افزود: مطالعات دقیق زمین شناسی، بهداشتی، زیست محیطی و با در نظر گرفتن ملاحظات اقلیمی انجام می‌شود تا کوچک‌ترین مشکل برای مردم پیش نیآید.

استاندار زنجان گفت: برای ساماندهی انبار این پسماند و تعیین روش جداسازی و فراوری آن کمیته‌ای در معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مسئولیت معاونت معدنی این وزارتخانه تشکیل شده است.

حقیقی با اشاره به اینکه ساماندهی محل انبار پسماند سرب و روی یکی از برنامه‌های اصلی در روند انتقال پسماند روی است، گفت: ۲ حوضچه با هدف خارج نشدن شیرابه‌های پسماند از محل اجرا شده و ۲۸ هکتار این محل نیز باید به طور کامل پوشش داده شود.

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه در لایحه قانون بودجه امسال ۵۰ میلیاردتومان منابع حاصل از فروش پسماند برای استان در نظر گرفته شد، گفت: در لایحه قانون بودجه امسال ۵۰ میلیارد تومان منابع حاصل از فروش پسماند در نظر گرفتهشده که با افزوده شدن به اعتبارات استانی این مبلغ در راستای حل مشکلات ناشی از فعالیت این صنعت در شهر زنجان هزینه خواهد شد.

کد خبر 4940494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =