۲۵۰۰ عملیات اطفایی در منابع طبیعی پایتخت از ابتدای سال جاری

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲۵۰۰ مورد آتش سوزی کلی و جزئی در منابع طبیعی تهران و پارک‌های جنگلی رخ داده که منجر به عملیات اطفایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، صبح امروز در نشست خبری با موضوع آتش سوزی‌های اخیر پایتخت، گفت: در مباحث پیشگیرانه، از ابتدای امسال تمام ساختمان‌های شهر موظف به رعایت ضوابط ایمنی شدند. از ۳۳ هزار ساختمان نیز بازدید و از ایمنی آنها اطمینان حاصل کردیم.

وی تاکید کرد: وقوع آتش سوزی‌ها در تهران اتفاق عجیبی نیست و هرساله از حوالی خرداد ماه آغاز و تا مرداد ماه رخ می‌دهد. طی دو سال گذشته روند بارش‌های تهران دچار تغییراتی شده که تأثیراتی را بر ایجاد آتش سوزی‌ها داشته است.

وی افزود: در زمینه آتش سوزی‌ها نیز همکاری‌های لازم در این زمینه شکل گرفت از سوی دیگر شیوع کرونا و کاهش حضور افراد در طبیعت موجب بهبود وضعیت آنها شد اما کاهش فاصله گذاری‌های اجتماعی و هجوم مردم به فضاهای سبز و بی احتیاطی‌ها تا حدودی منجر به ایجاد آتش سوزی‌ها شد.

داوری بیان کرد: امسال در رنج آتش سوزی‌ها نسبت به دو سال گذشته کمی تغییر کرده‌ایم و توجه بیش از پیش رسانه‌ها به آتش سوزی‌های پایتخت ناشی از ایجاد حریق در جنگل‌های زاگرس و در ادامه آن توجه به آتش سوزی‌های پایتخت بود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران عنوان کرد: در این حریق‌ها نیز بیشتر آسیب‌ها متوجه گیاهان خود رو بود و کم‌تر به درخت‌ها آسیب رسید. در تهران نیز شدت حریق‌ها کم‌تر یا با شدت کم‌تری است اما در محدوده‌های اطراف تهران شدت آتش سوزی‌ها ممکن است بیشتر باشد.

داوری تصریح کرد: تا به امروز هیچکدام از حریق‌ها برای ما چالش عملیاتی ایجاد نکرده و تمامی تجهیزات و امکانات لازم برای اطفای حریق را در دسترس داریم.

وی بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۲۵۰۰ مورد آتش سوزی کلی و جزئی در منابع طبیعی تهران و پارک‌های جنگلی رخ داده که منجر به عملیات اطفایی شده است. از این تعداد ۱۵۰ مورد در پارک‌های جنگلی و گسترده‌تر بوده است. علت ۹۰ درصد از این حریق‌ها نیز بی احتیاطی است. مواردی که نیز درباره عمدی بودن گفته می‌شود مربوط به فرایند کشاورزی کشاورزان است که هرساله با آموزش‌ها در حال کاهش است یا ممکن است مربوط به تفریحات برخی از هموطنان باشد.

وی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه در زمینه آتش سوزی‌ها همکاری خوبی در شهرداری رخ داده اما همکاری هموطنان را نیز می‌خواهیم.

کد خبر 4950840

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =