گواهینامه صادره موسسات آموزشی غیرمجاز حوزه سلامت اعتبار ندارد

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: گواهینامه های صادره توسط موسسات آموزشی غیرمجاز در حوزه سلامت فاقد ارزش و اعتبار هستند و دانشگاه های علوم پزشکی باید بر این موضوع نظارت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر قاسم جان بابایی، در نامه ای به معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، با اشاره به فاقد ارزش و اعتبار بودن گواهینامه های صادره توسط موسسات آموزشی غیرمجاز در حوزه سلامت، بر رسیدگی و نظارت بر مراکز آموزشی غیرمجاز فعال در حوزه سلامت «فاقد مجوز از وزارت بهداشت» تاکید کرد.

در این نامه آمده است: «با توجه به روند رو به رشد برگزاری دوره های آموزشی مهارتی در حوزه سلامت توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و استعلام های مکرر از جانب معاونت های درمان در زمینه برگزاری دوره ها و اعتبار گواهینامه های صادره، به پیوست بخشنامه شماره ۱۶۱۰/۵۰۰/د مورخ ۱۱ تیرماه ۹۹ معاونت آموزشی وزارت بهداشت در خصوص تعیین و اعلام جایگاه های آموزشی قانونی با اشاره به موضوع فعالیت، مرجع صدور مجوز و مجری نظارت بر مجوزهای صادره ارسال می شود.

بر همین اساس، هرگونه برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با حیطه وظایف این  وزارتخانه، خارج از چارچوب اعلامی غیر قانونی و مشمول قانون و آیین نامه اجرایی قانون تعطیل موسسات و واحدهای آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی بدون مجوز و تبصره ۱ ماده ۹ مصوبه شماره ۵۱۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهند بود.

لذا با توجه به اینکه حسب قانون یاد شده، شناسایی موسسات و واحدهای آموزشی غیرمجاز، نظارت و تعقیب قانونی متخلفان از وظایف وزارت بهداشت است و شرکت کنندگان در دوره های آموزشی مذکور با دریافت گواهینامه های فاقد اعتبار عملکردی، به عنوان فرد فاقد صلاحیت حرفه ای دخالت در درمان خواهند کرد.

ضروری است، در صورت دریافت گزارش یا شناسایی تخلف در این زمینه، مطابق با آیین نامه مذکور، موضوع مورد پیگرد و اعمال مقررات قرار گیرد.

گواهینامه های صادره توسط موسسات آموزشی غیرمجاز فاقد ارزش و اعتبار عملکردی بوده و فراگیران آن قابلیت های لازم را جهت اشتغال به کار در موسسات پزشکی، دفاتر کار و مطب پزشکان نخواهند داشت.»

کد خبر 4975406

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha