جزئیات خروج پادگان ارتش از شهر اردبیل بررسی می‌شود

اردبیل- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تصمیماتی درباره پادگان شهر اتخاذ خواهد شد تا تصمیم نهایی به دبیرخانه شورای عالی ارسال و راه‌های منتفع شدن شهر از مکان پادگان بررسی شود.

فرزانه صادق مالواجرد در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با خروج پادگان ارتش از شهر اردبیل عنوان کرد: تمام تلاش ما در دبیر خانه شورای عالی در سنوات گذشته بر این اساس بوده که تنظیم سهم شهر بگونه ای باشد که شهر در خروج پادگان از شهر منتفع شود از خدمات و پشتیبانی و فضای سبز و … که برای پادگان اردبیل هم این اتفاق خواهد افتاد.

وی در رابطه با خروج پادگان ارتش از شهر اردبیل بیان کرد: طبق قانون خروج پادگان‌ها، در رابطه با پادگان اردبیل نیز تصمیماتی اتخاذ خواهد شد و بر این مسئله تاکید داریم که نوع تغییر کاربری به نوعی انجام شود که حتماً کاربری‌های عمومی شهری در آن مکان اتفاق افتد.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: تعداد دو پادگان در مشهد، پادگان پاسداران تهران، پادگان خرم آباد و پادگان ارومیه جزو پادگان‌هایی است که تاکنون در شورای عالی تعیین تکلیف شده و به بیرون شهر انتقال یافته است.

صادق مالواجرد بیان کرد: طی امروز تصمیماتی درباره پادگان شهر اتخاذ خواهد شد تا تصمیم نهایی به دبیرخانه شورای عالی ارسال و راه‌های منتفع شدن شهر از مکان پادگان بررسی شود.

وی افزود: در صورت خروج پادگان ارتش از شهر اردبیل قطعاً بر اساس قانون عمل خواهد شد و میزان کاربری‌های مسکونی و تجاری به هیچ وجه از قانون تجاوز نخواهد کرد و ملاحظات ترافیکی و مطالعات مربوط به آن حتماً باید در ضمیمه آن قرار گیرد.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: طبق قانون اگر مساحت پادگان‌ها زیر ۱۰ هکتار باشد در کمیسیون ماده ۵ تصمیم گیری می‌شود و بالای ۱۰ هکتار در شورای عالی شهرسازی و معماری با شرط خرید پادگان به قیمت ۳۵ درصد مسکونی پیرامون و یا اینکه ۴۰ درصد خدمات عمومی و مابقی خدمات پشتیبانی را در درون مجموعه خود تأمین کند و تلاش ما در دبیرخانه رساندن ۴۰ درصد به ۵۰ درصد برای بهره مندی بیشتر شهر از محل پادگان‌ها است.

کد خبر 4981549

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 4 =

  نظرات

  • علی IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
   0 0
   این زمین ها را میتوان با اجرای پروژه های مدرن به مجموعه ای از برج های بلند مسکونی و تجاری و ساخت مسجد، کتابخانه و هایپراستار در زیر برج ها و فضای سبز و پارکینگ میشود از زمین حداکثر استفاده بهینه برد.