آمادگی حوزه هنری برای برگزاری نشست‌های با محور توسعه فرهنگی

خرم‌آباد- مدیرکل حوزه هنری لرستان گفت: آمادگی برگزاری نشست‌های علمی و منطقه‌ای با حضور کارشناسان و اساتید در راستای تحقق توسعه فرهنگی و بررسی مسائل استان را داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کرم اللهی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی با اعضای انجمن جامعه شناسی لرستان با اشاره به لزوم توجه به مباحث جامعه شناسی و ضرورت توجه به آن در تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری اظهار داشت: نیاز است در این عرصه آسیب شناسی لازم به عمل آمده و متناسب با نیازهای موجود برنامه ریزی مناسب انجام شود.

وی افزود: ضروری است با دیدگاه‌های کارشناسی، اولویت بندی دقیقی از مسائل و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی استان صورت گرفته و با هدف کاهش این مسائل طرح‌هایی از سوی نهادهای علمی و بخصوص انجمن جامعه شناسی ارائه شود.

مدیرکل حوزه هنری لرستان ارائه درک صحیح از پدیده‌ها و مسائل اجتماعی استان و شناخت ابعاد و ویژگی‌های آنها، اصلاح و تغییر نگرش‌ها و شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های فرهنگی استان را از جمله مهمترین مسائل مورد توجه ذکر کرد.

کرم اللهی تصریح کرد: حوزه هنری آمادگی دارد نشست‌های علمی و منطقه‌ای با حضور کارشناسان و اساتید در راستای تحقق توسعه فرهنگی و بررسی مسائل و مشکلات و معضلات استان برگزار کند.

رئیس انجمن جامعه شناسی لرستان نیز در این جلسه به تشریح و آسیب شناسی وضعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی استان و معرفی فعالیت‌های انجمن جامعه شناسی لرستان پرداخت.

مجتبی ترکارانی همچنین به طرح زمینه‌های همکاری بین انجمن جامعه شناسی و حوزه هنری اشاره کرد و افزود: با اجرای برنامه‌های مشترک بین این دو نهاد می‌توان گام‌های خوبی در جهت تقویت و توسعه فرهنگی استان برداشت.

وی همچنین پیشنهاداتی در زمینه نحوه تعامل حوزه هنری و انجمن جامعه شناسی مطرح کرد. که از آن جمله می‌توان به برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست پژوهشی، انجام پژوهش‌های مرتبط، بررسی و تهیه پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی برای پروژه‌های مختلف عمرانی و فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد.

تنظیم تفاهم نامه حوزه هنری با انجمن جامعه شناسان، تهیه پیوست فرهنگی اجتماعی، برنامه آموزشی و برنامه‌های اجرایی و نشست‌های علمی متناسب با حضور اساتید درون و برون استانی از جمله توافقات مطرح شده در این جلسه بود.

کد خبر 4997953

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =