مدارس میزبان هیئات حسینی/ همکاری برای سوگواری بدون کاغذبازی

سخنگوی آموزش و پرورش شهرتهران گفت: در بخشنامه‌ای که به مدارس صادر شده بر همراهی با هیات‌ها و مساجد محله‌ها تأکید شده و اگر هیاتی به مدرسه‌ای مراجعه کرد و با او همکاری نشد از نظر ما تخلف است.

به گزارش خبرنگار مهر، امسال به دلیل شرایط شیوع کرونا در کشور و از آنجایی که مراسم عزای سید الشهدا (ع) در فضای‌های غیرمسقف برگزار خواهد شد، نیاز بود تا برای انجام این مهم برخی نهادها و دستگاه‌ها که فضاهای باز مناسبی در اختیار دارند، با هیأت‌های عزاداری همکاری کنند. از همین رو برخی دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش برای همراهی با هیأت‌های محلی اعلام همکاری کردند. از آنجا که همواره از سوی آموزش و پرورش اعلام شده که نقطه مطلوب برای دستگاه تعلیم و تربیت این است که مدارس محلی برای تربیت و سپس آموزش باشند در این شرایط و در ایام سوگواری محرم مدارس پیش قدم شده‌اند تا به صورت عملی به این مهم برسند.

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص همکاری مدارس شهر تهران با هیأت‌های محلی گفت: ما برای همراهی با هیأت‌ها و مساجد محله‌ها بخشنامه‌ای را به تمام مدارس شهر تهران ارسال کردیم و اعلام آمادگی کرده‌ایم تا میزبان هیأت‌ها در حیاط مدارس باشیم.

وی ادامه داد: البته شرط ما رعایت همان پروتکل‌هایی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده است و از هیأت‌ها انتظار داریم آن را رعایت کنند.

ثقفی ادامه داد: این بخشنامه به تمام مدارس رفته است و اگر هیأتی به مدرسه‌ای مراجعه کرد و با او همکاری نشد از نظر ما تخلف صورت گرفته است.

وی درباره ارائه مجوز از سوی سازمان تبلیغات اسلامی برای در اختیار گذاشتن مدارس به هیأت‌ها و مساجد نیز بیان کرد: اعلام این بخشنامه دقیقاً برای جلوگیری از بروکراسی‌های اداری صورت گرفته است. اما از آنجایی که شما وارد هر مرکزی که بشوید باید مجوزهایی را داشته باشید و ما نیز برای جلوگیری از اینکه خدای نکرده در این میان افرادی وارد مدارس نشوند که بعداً مشکلاتی ایجاد شود که گریبان مدیر مدرسه را بگیرد بندهای یک تا سه را در این بخشنامه منظور کردیم از جمله الزام به ارائه معرفی نامه از سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران و برای همراهی با هیأت‌ها نیز اعلام کردیم مدارس هر روز هفته را باز باشند تا بشود این هماهنگی‌ها صورت بگیرد. در هر صورت ما برای همکاری آماده‌ایم اما از مدارس به عنوان محل تحصیل فرزندان نیز باید به عنوان یک امانت محافظت کنیم.

متن بخشنامه فوق به شرح زیر است:

کد خبر 5002312

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =