دیابت از عوامل اصلی بروز حوادث قلبی عروقی است

استاد قلب و عروق دانشگاه آخن آلمان، گفت: دیابت از عوامل اصلی بروز حوادث قلبی عروقی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «نیکلاس مارکس» با بیان اینکه دیابت از عوامل اصلی بروز حوادث قلبی و عروقی است، اظهار داشت: ابزارهای جدید درمانی برای بهبود بخشیدن پیش‌آگاهی دیابت در جهان در دسترس قرار گرفته است.

استاد قلب و عروق دانشگاه آخن آلمان، درباره اینکه در سال‌های اخیر، گایدلاین‌های قلب و عروق رویکرد متمرکزتری به دیابت دارند، افزود: طی چند دهه گذشته متخصصان قلب و عروق تشخیص داده‌اند که دیابت از عوامل اصلی بروز حوادث قلبی و عروقی مرتبط با تصلب شرایین مانند انفارکتوس میوکارد و سکته مغزی و نارسایی قلبی است.

وی که یکی از سخنرانان رویداد اینکرتین سامیت (‏INCRETIN SUMMIT‏) بود که با حضور نزدیک به هزار نفر از اساتید و ‏متخصصان حوزه سلامت داخلی و خارجی به‌صورت مجازی برگزار شد ‏در حاشیه این وبینار، گفت: با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به دیابت که بسیاری از آنها حتی از بیماری خود بی‌خبرند، بیماری‌های قلبی و عروقی در کمین مبتلایان به دیابت است و باید اقدامات لازم و اساسی در این زمینه انجام شود.

وی افزود: با توجه به نتایج آزمایش‌های مختلف قلبی و عروقی با مهارکننده‌های SGLT2 و آگونیست‌های گیرنده GLP-1 ابزارهای جدید درمانی برای بهبود بخشیدن پیش آگهی دیابت در دسترس قرار گرفته است.

این استاد دانشگاه، درباره چگونگی مدیریت بهینه دیابت و بیماران قلبی و عروقی توسط متخصصان قلب و عروق در کشورهای مختلف، گفت: از آنجا که آگونیست‌های گیرنده GLP-1 و مهارکننده‌های SGLT2 داروهایی هستند که نشان داده شده است به طور چشمگیری باعث بهبود پیش‌آگاهی بیماران مبتلا به دیابت می‌شوند، متخصصان قلب و عروق احتیاج دارند از این داروها برای بیماران جهت درمان دیابت همراه با بیماری‌های قلبی عروقی استفاده کنند. بنابراین ابتدا در همه افراد مبتلا به بیماری قلبی و عروقی باید بررسی شود که آیا دیابت تشخیص داده‌نشده دارند یا خیر و در صورت ابتلاء تمام روش‌های درمانی توصیه شده در گایدلاین‌هایی مانند گایدلاین انجمن قلب اروپا برای بهبود پیش‌آگاهی باید بلافاصله توسط متخصصان قلب به کار گرفته شود.

وی در مورد اقدامات مورد نیاز گفت: اقدامات زیادی در این زمینه صورت گرفته است، ولی باید توجه داشت نه فقط انفارکتوس میوکارد و سکته مغزی، بلکه نارسایی قلبی هم در پیش‌آگاهی بیماران مبتلا به دیابت از اهمیت اساسی برخوردار است و پزشکان متخصص قلب باید از اهمیت نیاز به تشخیص دیابت و انتخاب گزینه مناسب درمانی در تمامی این بیماران آگاه شوند.

کد خبر 5019476

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha