آغاز فعالیت سامانه واگذاری املاک

جوادی یگانه گفت: همه کسانی که تا پیش از این ملک، زمین یا فضایی از شهرداری دریافت کرده‌اند، اگر درخواست ادامه حضور در ملک شهرداری را دارند، باید در این سامانه درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارمین جلسه کمیسیون واگذاری املاک بند ۶ ماده ۵۵ که مسئول بررسی املاک دارای کاربری عام‌المنفعه، اجتماعی و فرهنگی در شهرداری تهران است، صبح روز سه‌شنبه با حضور دو معاون اجتماعی و مالی شهرداری، مدیرکل دفتر شهردار و رؤسای سازمان‌های املاک و بازرسی شهرداری تهرام برگزار شد.

محمدرضا جوادی یگانه در این جلسه با اعلام اینکه بعد از آغاز فعالیت سامانه مذکور، کلیه درخواست‌ها از آن طریق پیگیری خواهد شد، گفت: همه کسانی که تا پیش از این ملک، زمین یا فضایی از شهرداری دریافت کرده‌اند، اگر درخواست ادامه حضور در ملک شهرداری را دارند، باید در این سامانه درخواست خود را ثبت کنند.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر در موارد متعددی که مشخص شده واگذاری‌ها بدون طی تشریفات قانونی انجام شده و یا کاربری‌ها انحراف از مأموریت اصلی داشته، دستور تخلیه صادر و حتی در مواردی کار به اقدام قضائی رسیده است، تصریح کرد: اختیار شهرداری که بند ۶ ماده ۵۵ قانون به آن اشاره شده، در واقع صرفاً مربوط به استفاده‌هایی است منفعت عمومی در آن جریان دارد و قرار نیست به این بهانه املاک شهرداری در خدمت استفاده‌های شخصی و انتفاعی قرار گیرد یا اموال شهرداری که در حقیقت مال مردم شهر است، تضییع شود.

در جلسه دیروز کمیسیون املاک، گزارش بازدیدهای صورت‌گرفته از املاک بند ۶ ماده ۵۵ در مناطق ۱۰، ۲۲ و ۲۱ شهرداری بررسی شد و مقرر شد با بسته شدن پرونده بررسی‌ها در خصوص این سه منطقه، لایحه مربوط به املاکی که تمدید فعالیت آنها به شکل کنونی تأیید شده، برای تصویب به شورای شهر ارسال شود و موارد غیر قابل تأیید نیز تخلیه شوند و برای کاربری‌های اجتماعی، فرهنگی تحت نظر شهرداری قرار گیرند.

همچنین در این جلسه ۲۷ درخواست برای تخصیص یا تمدید اجازه بهره‌برداری از املاک نیز مورد بررسی قرار گرفت که کمیسیون با ۲۰ مورد مخالفت و با ۷ مورد موافقت کرد. درخواست‌های مورد تأیید کمیسیون، همگی باید نهایتاً به تأیید شورای اسلامی شهر تهران برسند.

در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری، درباره بیش از ده مورد رأی به تخلیه املاک و بازپس‌گیری آنها داده شد و ادامه فعالیت بالغ بر ۷ مورد نیز به تغییر حالت بهره‌برداری رایگان یا غیرمجاز به فعالیت طبق رویه‌های قانونی و منطبق با آئین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری مشروط شد.

کد خبر 5022011

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =