جشنواره ادبی آفتابگردان برگزیدگان خود را معرفی کرد

آئین اختتامیه نخستین دوره جشنواره ادبی آفتابگردان با موضوع سالمندی برگزار و برگزیدگان این‌رویداد معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین اختتامیه نخستین دوره جشنواره ادبی آفتابگردان عصر دیروز یکشنبه ۱۳ مهر در مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران سالن آشوری برگزار شد.

در این برنامه مدیر بنیاد فرهنگ سالمندی در آئین اختتامیه جشواره ادبی آفتابگردان با بیان اینکه دوران سالمندی می‌تواند دوران طلایی زندگی انسان باشد اظهار داشت: یکی از بهترین راه‌ها برای حل مشکلات سالمندان، استفاده و بهره گیری از تجربیات سالمندان موفق، متخصص و مطرح در حوزه‌های مختلف می‌تواند باشد.

صبغی با اشاره به آمار جمعیت کشور گفت: طبق بررسی، روند رشد جمعیت سالمندی در کشورهای پیشرفته در حدود ۱۰۰ سال اتفاق افتاده، اما در کشور ما این موضوع در ۳۰ سال آتی طی می‌شود که این موضوع زنگ خطری است برای کشور که در صورت عدم برنامه ریزی مناسب، این مسئله تبدیل به معضل خواهد شد.

وی با تاکید بر توجه و تکریم از سالمندان موفق در هفته سالمندان گفت: این دوران برخلاف آنچه که به نظر می‌رسد می‌تواند دوران طلایی زندگی انسان باشد. ما در این دیدارها این موضوع را دیدیم و در عین حال به این نتیجه رسیدیم که یکی از راه‌ها برای حل مشکلات سالمندان، استفاده و بهره گیری از تجربیات سالمندان موفق، متخصص و مطرح در حوزه‌های مختلف می‌تواند باشد.

مدیر بنیاد فرهنگ سالمندی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت دستگاه‌های مشارکت کننده در این جشنواره گفت: نتایج به‌دست آمده از برگزاری این جشنواره، ما را بر این می‌دارد که با انگیزه و قوت بیشتر در این مسیر قدم برداریم که بی شک حمایت گسترده‌تر بخش دولتی و عمومی از این حرکت، می‌تواند کمک شایانی باشد در اینکه به اهداف پیش بینی شده در این حوزه دست پیدا کنیم.

در ادامه این نشست اسامی منتخبین این دوره از جشنواره به شرح ذیل اعلام شد:

برگزیدگان بخش داستان کوتاه

رتبه نخست: یحیی محسن پور با اثر سه لته گوشت
رتبه دوم: محمدحسن مردانی با اثر ما پیرمردهای زپرتی

رتبه سوم: ایمان مسگرزاده با اثر شوش از میان غبار

بخش داستانک

رتبه نخست: سکینه باقری هارونی با اثر هواپیمای اختصاصی
رتبه دوم: حمیده مشگی با اثر اشک
رتبه سوم: مجتبی موسوی با اثر آلزایمر

بخش کاریکلماتور

محمود سلطانی رتبه اول و سوم بهروز الجزایری دوم شدند.

و در بخش خاطره اثر«هیچ شکایتی ندارم» نوشته حمیده مشکی به عنوان تنها اثر منتخب برگزیده شدند. لازم به ذکر است که اولین جشنواره ادبی آفتابگردان، در دو بخش آثار با موضوع سالمندی و خاطره‌نویسی سالمندان (خود نوشت) با هدف اصلاح نگرش به سالمند و سالمندی و ترویج فرهنگ بهره برداری از توانایی‌های سالمندان، اسفند ۱۳۹۸ فراخوان خود را اعلام کرده و پس از ۶ ماه به کار خود پایان داد.

کد خبر 5040633

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha