تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا بدون حضور نماینده مجلس بی‌معنا است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است با رئیس‌جمهور صحبت شود تا در ترکیب ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر ایجاد کند، گفت:تصمیم گیری این ستاد بدون حضور نماینده مجلس بی‌معنا است.

به گزارش خبرنگار مهر،  سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به تذکر سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا مبنی بر اینکه  چرا رئیس مجلس نباید عضو ستاد ملی مقابله با کرونا باشد؟، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا فراقوه ای است و زمانی که قرار است برای سایر قوا تصمیم گیری شود عدم حضور نماینده مجلس در آن به عنوان قوه اصلی قانونگذاری و نظارت در کشور که باید بر تمام امور مملکت نظارت داشته باشد بی معنا است.

وی افزود: طبق اصل ۷۹ قانون اساسی ایجاد شرایط خاص در کشور نیز باید به تصویب مجلس برسد و این در حالی است که در اعلام شرایط تعطیل در پی شیوع کرونا نقشی نداشته است. بعد این ستاد بدون ملاحظه جهت ایجاد شرایطی تصمیم می گیرد و انتظار دارد مجلس نیز براساس آن عمل کند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: البته مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا که اجرای آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است برای ما محترم است و حتما در جهت دفاع و حمایت از آن تلاش می کنیم اما دوستان در صحن نسبت به مصوبات این ستاد و نحوه عملکرد آن در تخصیص و هزینه کرد منابع مالی معترض هستند که می طلبد یک نفر از مجلس شورای اسلامی در این ستاد عضویت داشته باشد.

قاضی زاده هاشمی گفت: هرچند یک نفر از مجلس شورای اسلامی به دعوت وزیر کشور در ستاد اجرایی مقابله با کرونا عضویت دارد اما برعکس باید یکی از نمایندگان مجلس در ترکیب بخش تصمیم گیری این ستاد عضویت داشته باشد تا بتواند مانع از مصوبات غیرقانونی شود و از مشکلات عمده ای که می تواند به همراه داشته باشد جلوگیری کند بنابراین لازم است با رئیس جمهور صحبت شود تا در ترکیب این ستاد تغییر ایجاد کند.

دولت از مشاغل آزاد در این ایام حمایت کند

به گزارش مهر، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در ادامه جلسه امروز مجلس،  با اشاره به محدودیت های کرونایی که قرار است از هفته آینده اعمال شود، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا به درستی تشخیص داده است که دو هفته کشور در شرایط ویژه قرار گیرد و تمام صنوف در شهرهای قرمز تعطیل شوند.

وی خطاب به نماینده پارلمانی دولت گفت: درآمد قشر زیادی از جامعه از طریق کسب و کار آزاد و به صورت روزمزد کسب می شود و دولت باید از دهک هایی که کارمند نیستند و شغل آزاد دارند، در این ایام حمایت معیشتی ویژه ای کند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته نماینده دولت اعلام کرده است که حمایت هایی پیش بینی شده است که بهتر است این موضوع به مردم اطلاع داده شود، چرا که در صورتی که مردم از این موضوع اطلاع داشته باشند، در همکاری آنان با مسئولان ذیربط برای اجرایی شدن محدودیت ها تأثیرگذار است.

کد خبر 5073668

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =