رئیس شورای سیاسی نجباء عراق:

آمریکا در رسیدگی به پرونده ترور «فرماندهان پیروزی» کارشکنی می کند

آمریکا در رسیدگی به پرونده ترور «فرماندهان پیروزی» کارشکنی می کند

رئیس شورای سیاسی جنبش مقاومت «نجباء» عراق در سخنانی تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا در روند رسیدگی به جنایت ترور شهیدان سلیمانی و المهندس کارشکنی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر اطلاع رسانی نجباء، «شیخ علی الاسدی» رئیس شورای سیاسی نجباء در سخنانی ضمن تجلیل از شهیدان سلیمانی و المهندس، آزادی عراق از شر داعش را یکی از بزرگترین خدمات آن ۲ فرمانده فقید خواند.

بر اساس این گزارش، علی الاسدی مداخلات خارجی در امور عراق را عامل اساسی در تحقق نیافتن مطالبات مشروع مردم این کشور دانست و با اشاره به کارشکنی آمریکا و هم‌پیمانانش در روند رسیدگی به پرونده ترور حاج‌قاسم و ابومهدی، از تعلل و انفعال دولت عراق در این رابطه نیز انتقاد کرد.

وی گفت: دستاوردهای شهیدان سلیمانی و ابومهدی بسیار زیاد است و نمی‌توان همه را برشمرد. اگر فقط خلاصی عراق از شر داعش را بیان کنیم کفایت می‌کند، زیرا با این کار همه ملت عراق از جمله شیعه، سنّی و مسیحی را از آسیب‌ها محافظت کردند.

الاسدی افزود: مطالبه اخراج نیروهای اشغالگر به‌دلیل دخالت سفارت آمریکا و سیاستمداران مزدوری که در پی به تعویق انداختن مصوبه پارلمان هستند، محقق نشد. ضمناً برخی کشورهای همسایه که نمی‌خواهند نیروهای آمریکایی از عراق خارج شوند و نمایندگان آن‌ها در عراق که از سرور آمریکایی خود تبعیت می‌کنند، مانع دیگری در برابر اجرای این مصوبه هستند.

وی اظهار داشت: احزاب سیاسی در حال فشار آوردن برای اجرای مصوبه پارلمان هستند. جنبش‌های مقاومت نیز به دولت مهلتی داده‌اند که خواسته آنها در مذاکرات محقق شود. اگر این امر محقق نشود، آمریکایی‌ها قدرت مقاومت را که در گذشته هم تجربه کرده‌اند دوباره به چشم خواهند دید.

الاسدی یادآور شد: در حقیقت، تحقیق در پرونده این دو شهید از طرف عراق در هاله‌ای از ابهام است و هیچ دلیلی وجود ندارد که ثابت کند دولت عراق در این پرونده جدی است. بر ما معلوم است که آمریکا در پس این ابهام قرار دارد و برای به تأخیر افتادن بررسی پرونده به دولت فشار می‌آورد. البته در پارلمان، نمایندگانی شریف و میهن‌پرست حضور دارند که امیدواریم این پرونده را که خیلی به تأخیر افتاده دوباره به جریان بیندازند.

رئیس شورای سیاسی نجباء در ادامه گفت: نیروهای مقاومت در مرزهای سوریه و عراق نقشه صهیونیستی آمریکایی را خنثی کردند؛ بنابراین پاسخ آمریکایی‌ها این بود که این نیروهای قهرمان را از سر ناتوانی بمباران کنند و البته در هر صورت به اهداف خود نخواهند رسید.

دلیل انحراف اعتراضات، تزریق پول از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به صفوف معترضان در جهت خرابکاری و تحقق اغراض سیاسی بود. راه‌حل این است که توده‌های ملت عراق آموزش ببینند تا هرگونه مداخله برای به انحراف کشاندن مطالبات واقعی مردم ناکام بماند.

کد خبر 5101128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
   0 0
   کارشکنی آمریکا که طبیعی است خود ترامپ اعتراف کرده و سران آمریکایی در منطقه هم اقرار باید آمریکا را بیرون کنید طی 2 ماه و با کمک حشد امنیت عراق را تامین و با چین قراردادهای سازندگی ببندید