حمایت وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران از طرح های دکتری

تفاهم نامه همکاری معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور در زمینه اجرای ۲۰۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتری و ۲۰۰ رساله دکتری به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، این تفاهم نامه با حضور دکتر فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور امضا شد.

این تفاهم نامه همکاری به منظور شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از پژوهشگران و فناوران و استفاده از مشارکت و همکاری‌های علمی آنان در زمینه‌ فراهم آوردن موجبات تأمین بهداشت و درمان مردم و در زمینه اجرای ۲۰۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتری و ۲۰۰ طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی و مقررات و سیاست های حمایتی وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران به امضاء رسید. 

ضرورت حمایت دوجانبه از پروژه های کاربردی برای کشور

در این مراسم دکتر فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: امروز این تفاهم نامه بعد از مذاکرات اولیه ای که با صندوق در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت انجام شده بود، به امضا رسید.

وی گفت: در این تفاهم نامه به بحث حمایت فارغ از تعداد پژوهش ها که قابل گسترش بوده، توجه شده است؛ در واقع مدلی از همکاری را شکل می دهد که در قالب آن صندوق و وزارت بهداشت از پروژه پژوهشگرانی که به سود کشور بوده و ارزش علمی مناسبی دارند، حمایت خواهند کرد.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: باید پروژه هایی که ارزش افزوده ای برای مان ایجاد می کنند و مشکلی از مشکلات کشور می کاهند را دوجانبه حمایت کنیم.

حمایت بیشتر از پژوهشگران کشور در پی اشتراک گذاری منابع

در ادامه مراسم دکتر ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور با اشاره به حمایت از پژوهشگران حوزه پزشکی و دارویی کشور در تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، عنوان کرد: این تفاهم نامه منابع صندوق حمایت از پژوهشگران و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت را برای حمایت از پژوهشگران در کنار یکدیگر قرار می دهد.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه پژوهشگران در سطح پسا دکتری و پژوهشگران دانشجویی، طرح های خود را ارسال می کنند و بهترین طرح پس از داوری مشترک توسط دو مجموعه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور با بیان اینکه در قالب این برنامه ۲۰۰ پژوهشگر دوره پسادکتری و ۲۰۰ طرح پژوهشی را زیر چتر حمایتی قرار می دهیم، ابراز امیدواری کرد: اشتراک گذاری منابع حمایتی، حمایت بهتر و بیشتر از محققان را به دنبال داشته باشد.

همکاری در زمینه اجرای ۲۰۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتری و ۲۰۰ طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی طرفین و مقررات و سیاست ها حمایتی صندوق، فراهم کردن بستر به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به طرح های انجام شده و در حال انجام سامانه صندوق و سامانه نیماد از جمله موضوعات این تفاهم نامه است. 

همچنین استفاده از بستر نرم افزاری علم سنجی معاونت تحقیقات وزارت بهداشت توسط صندوق، تشویق به افزایش استفاده از حمایت های صندوق در زمینه گرنت پژوهشی توسط دانشگاه های علوم پزشکی طرف تفاهم نامه با صندوق از سوی معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و  تشویق مراکز علمی علوم پزشکی به انعقاد تفاهم نامه حمایت مشترک در خصوص طرح های تحقیقاتی با صندوق از دیگر موضوعات تفاهم نامه هستند.

اعتبار مالی بند ۱-۱ موضوع این تفاهم بصورت مشترک توسط طرفین ( صندوق حمایت از پژهشگران و معاونت تحقیقات) به نسبت ۵۰ درصد صندوق و ۵۰ درصد معاونت تأمین و هزینه خواهد شد و مدت و اعتبار آن پنج سال از تاریخ امضاء خواهد بود که در صورت نیاز و توافق کتبی طرفین، تا پنج سال دیگر تمدید آن امکان‌پذیر است.

کد خبر 5114682

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =