افزایش ۵ برابری قاچاق دام در کردستان

سنندج - دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ۱۶ هزار و ۲۶۹ راس احشام قاچاق در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷۳ درصد رشد داشته است.

علی خداویسی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: طی ۹ ماه امسال ۲ هزار و ۹۸ نفر متهم دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته شش درصد کاهش یافته است.

وی افزود: در همین راستا ۴۸ باند متلاشی، ۸۴۴ وسیله نقلیه توقیف و سه هزار و ۷۵۱ پرونده قضائی برای متهمین تشکیل شده است.

خداویسی با اشاره به کشفیات ارز قاچاق در استان کردستان طی سال جاری، اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال ۳۵۲ هزار و ۱۷۵ ارز خارجی و ۱۹ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ دینار عراقی قاچاق در استان کشف شد.

وی افزود: همچنین در این مدت سه میلیارد ریال چک پول پانصد هزار ریالی قاچاق در استان کردستان کشف و ضبط شده است.

خداویسی اعلام کرد: در این مدت ۳۴ کیلو و ۴۳۱ گرم شمش طلا به ارزش ۲۲۱ میلیارد و ۹۹۵ میلیون و ۲۴۴ هزار ریال و یکصد سکه انواع بهار آزادی کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به تعداد پرونده تشکیل شده در خصوص کشفیات کالای قاچاق در استان کردستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بیان کرد: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد کاهش یافته است.

خداویسی به کاهش قاچاق سیگار در مقایسه با سال قبل اشاره کرد و گفت: با کاهش ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در مجموع ۱۲ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۷۴۰ نخ سیگار قاچاق کشف شد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با اشاره به افزایش ۱۶۲ درصدی کشفیات لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۵۸۴ قلم لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در استان کشف شد.

وی با بیان افزایش ۵۷۳ درصدی کشفیات قاچاق دام نسبت به ۹ ماهه سال گذشته افزود: ۱۶ هزار و ۲۶۹ رأس احشام قاچاق در سال جاری کشف شد.

خداویسی در ادامه سخنان خود به افزایش ۴۱ درصدی قاچاق سوخت در استان اشاره کرد و گفت: امسال یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۲۸۹ لیتر سوخت، ۶۱ هزار و ۳۸۱ ثوب البسه، ۱۶۷ هزار و ۸۹ متر پارچه، کشف و ضبط شد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در خصوص کشفیات محصولات سلامت محور استان نیز اظهار کرد: سه میلیون و ۸۷۸ هزار و ۵۸ قلم داروی قاچاق در استان کشف شده که کاهش ۹۲ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

خداویسی افزود: ۳ هزار و ۷۶۰ کیلوگرم چای قاچاق نیز در این مدت کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد کاهش یافته است.

کد خبر 5123082

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =