تخصیص هزار میلیارد ریال از منابع بانک مهر ایران به کمیته امداد

بانک مهر ایران ۱۰۰۰ میلیارد ریال از منابع خود را برای پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد تخصیص داد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، بانک مهر ایران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود و به‌منظور تأمین کمک هزینه تجهیز مسکن مددجویان بی‌بضاعت با کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهم‌نامه امضا کرد.

هدف از تفاهم‌نامه‌ای که به امضای دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل این بانک و سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رسید، تأمین کمک هزینه تجهیز مسکن مددجویان بی‌بضاعت و همچنین توانمندسازی قشر آسیب‌پذیر ساکن در مناطق محروم و کوهستانی است.

مدیرعامل بانک مهر ایران در آغاز مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: تفاهم‌نامه کنونی در راستای مسئولیت اجتماعی بانک است و بانک بالغ بر ۱,۰۰۰ میلیارد ریال از منابع خود را برای بهینه‌سازی سرویس‌های بهداشتی و تکمیل خطوط لوله گاز خانه‌های مددجویان مناطق محروم کمیته امداد تخصیص داده است. هر نفر ۳۰ میلیون ریال می‌تواند دریافت کند و بالغ بر ۳۳ هزار نفر می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند. نرخ کارمزد آن ۴ درصد و مدت زمان آن نیز ۳۶ ماهه تعریف شده است.

اکبری درباره ضمانت مورد نیاز برای دریافت این وام‌ها نیز گفت: مسئله ضمانت تسهیلات حل شده و بر عهده کمیته امداد است. به همین علت خیلی سریع پرداخت خواهد شد. امیدوارم کاری که کمیته امداد در مناطق محروم به کمک بانک مهر ایران انجام می‌دهد، ماندگار شود و بخشی از دردها و آلام مناطق محروم را کاهش دهد، حداقل زیرساخت مردم در مناطق محروم اندکی بهتر شود.

پرداخت ۲۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در ۱۰ ماه

مدیرعامل بانک مهر ایران در همین رابطه افزود: با همت همه همکارانم در شعب و ستاد و همچنین حمایت نهادهایی همچون کمیته امداد و بنیاد برکت، توانستیم بر این چالش غلبه کنیم، به‌طوری که به بیش از یک میلیون و ۸۵۰ هزار تسهیلات پرداخت کرده‌ایم که ارزش آن به ۲۵۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد. با اینکه سال سختی بوده، اما از نظر مبلغ هدف سال خود را در طول ۱۰ ماه گذراندیم.

وی درباره رویکرد این بانک در حوزه پرداخت تسهیلات گفت: سعی کردیم بخشی از تسهیلات خود را در حوزه کارآفرینی و توانمندسازی متمرکز کنیم که حدود ۵۰ درصد منابع بانک در این حوزه به‌صورت تسهیلات پرداخت شده است. مابقی هم در حوزه‌های درمان، معیشت، ازدواج و… بوده است.

اکبری همچنین اظهار کرد: یکی از کارهای بزرگی که در دو سال گذشته انجام داده‌ایم، این است که با حمایت نهادهای خیریه و عام‌المنفعه از جمله کمیته امداد، بنیاد برکت، بنیاد مسکن و… در حوزه‌های اشتغال یا توانمندسازی افراد و همچنین بهینه‌سازی خانه‌های روستایی کارهایی انجام دادیم. بر همین اساس تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن برای بهسازی خانه‌های روستایی داریم. تفاهم‌نامه‌ای برای اشتغال روستاییان با بنیاد برکت داریم. همچنین دو تفاهم‌نامه بزرگ با کمیته امداد در حوزه‌های معیشت و اشتغال‌زایی داریم. تا کنون ۳۵۰ هزار نفر در دو سال گذشته توانسته‌اند از تسهیلات بانک مهر ایران به ارزش ۲۵۰ هزار میلیارد ریال استفاده کنند.

مددجویان کمیته امداد نسبت به پرداخت تعهدات خود متعهدند

مدیرعامل بانک مهر ایران تصریح کرد: با اینکه برخی می‌گویند مددجویان کمیته امداد توان پرداخت اقساط تسهیلات خود را ندارند، اما ثابت شده این افراد به بازپرداخت تسهیلات خود متعهد هستند. نسبت مطالبات این بخش حدود ۲.۵ درصد است و از انتظار ما بسیار پایین‌تر است. با پیگیری ما و کمیته امداد این امکان وجود دارد که این نسبت به زیر یک درصد برسد. البته ما در این بخش پیگیری کمتری انجام می‌دهیم تا فشاری بر مددجویان کمیته امداد در این سال سخت ایجاد شود.

اکبری با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد به سمت توانمندسازی مددجویان و پرداخت‌های مربوط به اشتغال رفته، اظهار کرد: بانک مهر ایران نیز توانسته در این بخش نیز کمک کند. در صورتی که سال آینده وضعیت اقتصادی کشور بهتر شود و منابع بانک نیز افزایش یابد، سعی می‌کنیم نقش‌آفرینی بیشتری در توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و اشتغال‌زایی آن‌ها داشته باشیم.

بانک مهر ایران تنها بانک ۱۰۰ درصد قرض‌الحسنه

در بخش دیگری از این نشست بختیاری، رئیس کمیته امداد گفت: با تمام وجودم از کار بزرگی که امروز از سوی بانک مهر ایران انجام شده، تشکر می‌کنم. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تنها بانکی است که ۱۰۰ درصد قرض‌الحسنه است و این مایه افتخار کشور اسلامی ماست. بانک مهر ایران در موارد زیادی برای توانمندسازی مددجویان کمیته امداد به ما کمک کرده است، اعم از وام جهیزیه، اضطراری و….

با بیان اینکه قرض‌الحسنه باعث برکت در زندگی می‌شود، افزود: پرداخت ۲,۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای اشتغال و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در طول سال پرداخت شده که این عدد برای این بازه زمانی، زیاد است.

پیش‌بینی من این است در سال ۱۴۰۰ با شغل‌های که برای مددجویان ایجاد شده و کمک‌هایی که از محل تبصره ۱۶ بانک‌های عامل پرداخت شده و همچنین کمک‌هایی که از سوی بانک مهر ایران انجام شده، پیش‌بینی ما این است ۲۰۰ هزار خانوار را از تحت پوشش کمیته امداد خارج کنیم زیرا اکنون خودشان دارای شغل هستند. این یعنی ۲۰۰ هزار خانوار می‌توانند روی پای خود بایستند.

دست همه کارکنان بانک مهر ایران را می‌بوسم

توانمندسازی شامل دو رکن اشتغال و مسکن است. نهادهای مختلفی در این رابطه از ما حمایت کرده‌اند از جمله بانک مهر ایران که در این بخش به ما کمک زیادی کرده است. من به دکتر اکبری و همکارانشان در سراسر ایران دست مریزاد می‌گویم و به خاطر گره‌هایی که از زندگی مددجویان کمیته امداد باز می‌شود، دست تک‌تک کارکنان این بانک را می‌بوسم. از طرف خودم، مجموعه کمیته امداد و ولی نعمتان عزیزمان از مدیرعامل بانک مهر ایران و همکارانشان در سراسر کشور سپاسگزاری می‌کنم.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5131089

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =