کتابخانه ملی ایران طرح ملی آرشیو مدرسه را اجرا می‌کند

مدیر کل خدمات آرشیوی کتابخانه ملی ایران از برگزاری طرح ملی آرشیو مدرسه به همت این سازمان و با همکاری آموزش و پرورش به منظور آشنایی دانش‌آموزان با مفهوم آرشیو و اسناد تاریخی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کتابخانه ملی، حامد ایرانشاهی مدیرکل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیح این خبر گفت: کتابخانه ملی طی تفاهم‌نامه با آرشیو ملی ایران و آموزش و پرورش تهران بزرگ، طرح ملی آرشیو مدرسه را اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: این طرح در سال نخست، در بزرگترین منطقه جمعیتی دانش‌آموزان ایران در آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران اجرا خواهد شد. این طرح با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مفهوم آرشیو و اسناد تاریخی اجرایی می‌شود که نخستین جلسه از اجرای این طرح در آموزش و پرورش منطقه ۴ برگزار شد.

ایرانشاهی اضافه کرد: انتخاب آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران برای اجرایی کردن طرح آرشیو مدرسه به این دلیل بود که این منطقه بیشترین جمعیت دانش‌آموزی را در خود جای داده است.

وی افزود: طبق تفاهم‌نامه با مدیرکل آموزش و پرورش تهران بزرگ، مدارس آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران برای اجرای این طرح انتخاب شده است و دلیل این امر نیز به خاطر وسعت جمعیت دانش‌آموزان این منطقه است. زیرا منطقه ۴ تهران بالغ بر ۱۳۰ هزار دانش‌آموز دارد که بیشترین جمعیت دانش‌آموزی در اداره‌کل‌های آموزش و پرورش سراسر کشور است.

ایرانشاهی خاطرنشان کرد: در این جلسه محمد حدادی مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی حضور داشت و ادامه بررسی و اجرای این طرح با حضور مدیران و کارشناسان آموزش و پرورش منطقه ۴ در آرشیو ملی ایران صورت می‌گیرد.

کد خبر 5131373

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha