۳۰ بهمن ۱۳۹۹، ۱۷:۱۲

استاندار قم:

شفافیت در ارائه آمار بستر توسعه همه جانبه را فراهم می کند

شفافیت در ارائه آمار بستر توسعه همه جانبه را فراهم می کند

قم- استاندار قم برشفافیت در ارائه آمار و آسیب شناسی نقاط قابل بهبود رویکرد اصلی مدیریت استان در راستای توسعه همه جانبه استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام سرمست ظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت شاخص‌های آماری در ارائه نمودار وضعیت استان در عرصه‌های مختلف، گفت: ارزیابی این آمارها می‌تواند در برنامه ریزی و ترسیم افق چشم انداز سازمانی و توسعه استان نقشی اساسی ایفا کند.

استاندار قم با اشاره به لزوم ارائه آمارهای دقیق از وضعیت موجود استان، اضافه کرد: رسیدن به وضعیت مطلوب در حوزه‌های مختلف مبتنی بر شناخت دقیق و واقع بینانه از استان است.

وی نمود عملی نقاط ضعف و قوت دستگاه‌ها در آمارهای توصیفی و تفکیکی استان را مورد توجه قرار داد و افزود: بیان صادقانه و شفاف گزارشات به مردم و رسانه‌ها از رویکردهای اصلی مدیریت استان است که منجر به پیشروی در مسیر بهبود وضعیت کیفی و اصلاح فرآیندها می‌شود.

سرمست ادامه داد: بررسی تاریخی و مقایسه تطبیقی استان، فرآیندها را در گذر زمان مشخص می‌کند و علی رغم اهتمام بخش‌های مختلف بر توسعه کمی و کیفی، برخی کاستی‌ها بطور ذاتی و تاریخی به استان تحمیل شده است و شاهد پایین بودن آمارهای استان در برخی موضوعات هستیم و لازم است در ارزیابی این موارد به این مساله توجه شود.

وی همچنین به لزوم توجه به موضوع مولد سازی اموال دولتی و استفاده بهینه از امکانات دستگاه‌های اجرایی اشاره و تصریح کرد: دستگاه‌ها در کنار اجرای وظایف ذاتی خود در مسیر مولد سازی اموال دستگاه متبوع خود همکاری و تعامل لازم را در دستور کار قرار دهند.

گفتنی است در این جلسه ضمن ارائه گزارش اقدامات استان در خصوص مولد سازی و فروش اموال و دارایی‌های دولت در استان، وضعیت شاخص‌های کلان استان نیز بررسی شد.

کد خبر 5150491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha