کانون‌های مساجد در جهت رفع دغدغه‌های فرهنگی گام بردارند

کرمان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: استفاده از ظرفیت و توانمندی اعضای کانون‌های مساجد می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل و دغدغه‌های فرهنگی در کشور باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا علیزاده پیش از ظهر شنبه در مراسم سالروز تأسیس کانون‌های مساجد واقع در گلزار شهدای کرمان با اشاره به اینکه شخصیت سردار شهید سلیمانی در ابعاد مختلف یک الگو محسوب می‌شود و بر همین اساس مقام معظم رهبری از این بزرگ مرد الهی به عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد می‌کنند، افزود: برهمین اساس از آنجا که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، یک ظرفیت نیروی انسانی گسترده هستند که در دل مسجد فعالیت می‌کنند، نقش مهم و تأثیرگذاری در ترویج مکتب حاج قاسم دارند.

وی با اشاره به سه شاخصه مهم کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، تصریح کرد: این سه ویژگی شامل شبکه گسترده کانون در سراسر مناطق شهری، روستایی و عشایری، مردمی بودن و حضور جوانان در مسجد است که و استفاده و حمایت از این بستر وظیفه همه دستگاه‌ها مربوطه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان با اشاره به دغدغه‌های مختلف فرهنگی در کشور، اظهار کرد: قطعاً استفاده از ظرفیت و توانمندی اعضای کانون‌های مساجد می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل و دغدغه‌های فرهنگی در کشور باشد.

وی با بیان این مطلب که پس از تصویب اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد توسط شورای علی انقلاب فرهنگی، فعالیت‌ها و برنامه ریزی ها هدفمندتر و منسجم‌تر شد، اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور باید دغدغه‌های مقام معظم رهبری را مدنظر قرار داده و متناسب با آن اقدام به برنامه ریزی و فعالیت کنند که اگر اینچنین شود بسیاری از مسائل و دغدغه‌های فرهنگی ما برطرف می‌شود.

کد خبر 5163108

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha