۲۶ اسفند ۱۳۹۹، ۸:۰۱

با اهدای اعضای بدن ۲ فرزند؛

سربلندی مقتدرانه در آزمون الهی/اینجا صحبت از ایثار است

سربلندی مقتدرانه در آزمون الهی/اینجا صحبت از ایثار است

اردبیل - خانواده بهرام پور که سال ۱۳۹۵ در اولین تجربه، اعضای کودک ۴ ساله خود را به دنبال مرگ مغزی اهدا کرده بودند، بار دیگر با اهدای اعضای کودک ۲ ساله خود نیز موافقت کردند.

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها: خانواده بهرام پور که سال ۹۵ در اولین تجربه، اعضای سبحان بهرام پور پسر چهار ساله خود را به دنبال مرگ مغزی اهدا کرده بودند، این بار با اهدای اعضای نازنین‌زهرا بهرام پور، دختر ۲ ساله مرگ مغزی خود نیز موفقت کرده و به این ترتیب در چند سال گذشته در اقدامی خداپسندانه بزرگ‌ترین سربلندی را در آزمون الهی به دست آوردند.

ماجرای این این گونه است که حدود چهار سال گذشته در تاریخ ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۵، سبحان بهرام پور به دنبال افت هوشیاری و بررسی‌های ویژه با تشخیص مرگ مغزی و با رضایت خانواده برای اهدای عضو به تهران اعزام و اعضای بدن سبحان به نیازمندان اهدا می‌شود در حالی که خانواده بهرام پور در فراق فرزند خود روزها را سپری می‌کنند هدیه‌ای دیگر از جانب خدا دوباره لبخند را بر لب‌های این خانواده قاب می‌کند.

در حقیقت خانواده بهرام پور بعد از ۲ سال ۲۸ مرداد ماه سال ۹۷ صاحب فرزند دختری بنام نازنین زهرا می‌شود که پس از گذشت ۲ سال هم از تولد این دختربچه، نهایتاً ۱۴ اسفند ماه امسال این دختر ۲ ساله که در حین بازی دچار افت هوشیاری و قطع تنفس شده در آغوش پدر و با تنفس دهان به دهان مادر بدون هیچ گونه علائم حیاتی در بیمارستان بوعلی پذیرش می‌شود.

اقدامات احیای نازنین زهرا بلافاصله شروع شده و کودک با بازگشت ضربان قلب برای مدت کوتاهی امید را در دل مادر و پدر زنده می‌کند غافل از اینکه این بازگشت ضربان قلب امتحانی دیگر برای پدر و مادرش رقم می‌زند.

بعد از این اتفاق تیم پزشکی بیمارستان بوعلی اردبیل سریع اقدامات درمانی در آی سی یو اطفال را تحت نظر متخصصین اطفال، قلب و نرولوژی آغاز می‌کنند اما دوشنبه ۱۸ اسفندماه قلب کوچک نازنین زهرا از حرکت باز می‌ایستد. احیای مجدد این کودک ۲ ساله و عدم پاسخ به درمان‌ها او را در زمره کاندیداهای اهدای عضو قرار می‌دهد.

با توجه به تجربه قبلی خانواده بهرام پور این بار پدر کودک در اطلاع رسانی به کوردیناتور واحد فراهم آوری پیش قدم می‌شود. بعد از انجام معاینات و ویزیت متخصصین، متأسفانه مرگ مغزی نازنین زهرا تأیید شده و پدر و مادر بلافاصله با اهدای عضو دومین فرزند خود موافقت می‌کنند.

یازدهمین قرعه امسال به نام نازنین‌زهرا افتاد

نازنین زهرا کودک ۲ ساله دومین اهدا کننده از خانواده بهرام پور و یازدهمین اهدا کننده واحد فراهم آوری اعضای و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در سال ۱۳۹۹ را به نام خود ثبت کرد.

مسئول واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این باره اظهار کرد: روز ۲۱ اسفندماه سال جاری یازدهمین مورد از اهدای عضو استان اردبیل به ثبت رسید که در این اقدام اعضای نازنین‌زهرا دختربچه ۲ ساله به دلیل تأیید تیم مجرب و متخصص تشخیص مرگ مغزی اهدا شد.

مجیدمحمد غریبانی تصریح کرد: خانواده‌ای که برای دومین بار اعضای بدن جگرگوشه خود را اهدا کرده‌اند به خوبی به پاداش این کار واقف بوده و با آگاهی کامل نسبت به سفارش الهی در کمک به دیگران عمل کرده‌اند که این اقدام به راستی قابل تقدیر و شایسته فخر و مباهات است.

وی ادامه داد: اقدام اخیر خانواده بهرام پور شاید سبب خیری برای فرهنگ‌سازی بیشتر امر ارزشی اهدای عضو در بین مردم استان باشد تا بیش از این به موضوع نجات جان دیگران با اهدای اعضای فرد مرگ مغزی شده، توجه و دقت شود.

کد خبر 5169804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha