۲۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۷:۱۹

رزاقی خبر داد؛

ورود مدارس متوسطه شاهد به حوزه مهارت‌آموزی

ورود مدارس متوسطه شاهد به حوزه مهارت‌آموزی

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش پیش بینی کرد در سال آتی بخشی از دبیرستان های شاهد وارد مهارت آموزی شوند.

‌به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا رزاقی در مصاحبه با بخش «باسخنگویان» برنامه «رویداد» ضمن ارائه گزارش عملکرد اقدامات انجام شده در سال ۹۹، گفت: در قالب طرح شاهد که شامل دانش آموزان فرزند شهید، جانباز و آزاده است، کارهای انجام گرفته بر عهده وزارت آموزش و پرورش و وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش عالی و نیز حوزه علمیه است.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی این طرح بود، افزود: آموزش و پرورش باید نسبت به ارتقای مدارس شاهد اقدام کند و استاندارد سازی آن را در دستور کار بگذارد و ما از سال ۹۶ این موضوع را با مدیران مدارس پی گرفتیم.

رزاقی سند تحول آموزش و پرورش را محور اصلی این تحولات عنوان کرد و گفت: کارگاه‌هایی در ۳۲ استان با حضور مدیران مدارس برگزار کردیم و در استان‌ها قریب سه دوره برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۱۳۵۰ مدرسه شاهد در سطح کشور با رعایت شناسنامه مذکور، چارچوب فعالیت‌ها را در قالب استاندارد مشخص انجام می‌دهند، گفت: طرح تدبیر و تعالی نیز ملی برگزار می‌شود.

رزاقی علی رغم بحث کرونا، محقق کردن مفاد این شناسنامه را از اقدامات شاخص نهاد تحت مدیریت خود در سال جاری عنوان کرد و افزود: حدود دو ماه و نیم در قالب ویدئو کنفرانس نسبت به رفع مشکلات و بررسی فعالیت مدارس شاهد مرتبط با شناسنامه، فعالیت داریم.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش افزود: ۱۳۵۰ مدرسه شاهد در کشور با استفاده از این شناسنامه به سمت سبکی منسجم در اداره و برنامه ریزی پیش می‌روند.

رزاقی همچنین در خصوص گام دوم در راستای ارتقای فعالیت‌های کیفی در سال جدید گفت: مدارس باید نسبت به نقطه ورود، در پایان سال جهش داشته باشند.

وی همچنین نرم دانش آموزی را در مدارس شاهد مشابه سایر مدارس عنوان کرد و گفت: ما آزمون ورودی نداریم، ولی سطح توقع، کمتر از مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان نیست و لذا مدارس شاهد پس از این دو مدرسه در تمام استان‌ها مورد اقبال و توجه مردم هستند.

رزاقی پیش بینی کرد در سال آتی بخشی از دبیرستان‌های شاهد وارد مهارت آموزی شوند.

کد خبر 5172227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha