۵ فروردین ۱۴۰۰، ۱۷:۳۷

سید عبدالملک الحوثی:

سعودی تابع واشنگتن است/ نقش مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل در یمن

سعودی تابع واشنگتن است/ نقش مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل در یمن

رهبر جنبش «أنصارالله» یمن درسخنانی به مناسبت روز ملی مقاومت و ایستادگی و هفتمین سالگرد مقاومت این کشور تأکید کرد:مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل عامل اصلی آغاز تجاوز سعودی- اماراتی به یمن است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنرانی رهبر جنبش «أنصارالله» یمن به مناسبت روز ملی مقاومت و ایستادگی دقایقی پیش آغاز شد.

رهبر جنبش أنصارالله یمن در جریان این سخنرانی گفت: از خداوند بزرگ سپاسگزاریم که در طول تمام این سال‌ها قدرت مقاومت و ایستادگی در برابر متجاوزان را به ما عطا کرد. بدون شک اگر تأیید خداوند نبود، ما قادر به مقاومت در برابر متجاوزان با این سطح از امکانات را نداشتیم.

عبدالملک الحوثی در ادامه یادآور شد: تجاوز ائتلاف سعودی به یمن ۶ سال قبل در نیمه‌های شب آغاز شد و رنگ و بوی خیانت داشت. ائتلاف سعودی ارتکاب جنایت علیه ملت یمن را در دستور کار خود قرار داد. اولین جنایت آنها علیه ساکنان شهر صنعاء انجام شد.

سعودی‌ها از داخل خاک آمریکا، مسئولیت تجاوز نظامی به یمن را برعهده گرفتند

وی همچنین عنوان کرد: خودِ سعودی‌ها نیز به تجاوز به یمن اذعان کردند. سعودی‌ها از داخل خاک آمریکا، مسئولیت تجاوز نظامی خود به یمن را برعهده گرفتند. این اقدام، هویت تجاوزکننده و نیز حامی آن را مشخص کرد. رهبر جنبش أنصارالله با اشاره به حمایت‌های خارجی از عربستان سعودی در تجاوز به یمن گفت: ایالات متحده آمریکا و انگلیس در جریان تجاوز ائتلاف سعودی به یمن بیشترین حمایتها را از آن به عمل آوردند.

عبدالملک الحوثی تأکید کرد: پیش از آغاز تجاوز نظامی به یمن، اسرائیل دیگران را به انجام تجاوز نظامی به مردم یمن و انقلاب آنها تحریک می‌کرد. نتانیاهو در رأس کسانی بود که دیگران را به تجاوز به یمن تحریک و تشویق می‌کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: در واقع این مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل بودند که عربستان سعودی را به عنوان طرف تجاوزکننده به یمن انتخاب کردند. البته امارات نیز در کنار عربستان مأموریت تجاوزگری داشت. مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل برای اینکه از هزینه‌ها و پیامدهای جنگ یمن در امان باشند، سعودی و امارات را انتخاب کردند.

پیش از آغاز تجاوز نظامی به یمن، اسرائیل دیگران را به انجام تجاوز نظامی به مردم یمن و انقلاب آنها تحریک می‌کرد. نتانیاهو در رأس کسانی بود که دیگران را به تجاوز به یمن تحریک و تشویق می‌کرد. عبدالملک الحوثی عنوان کرد: در تمامی پرونده‌های منطقه وابستگی امارات و عربستان به ایالات متحده آمریکا کاملاً واضح و آشکار است. در یمن نیز همین وابستگی نمایان شد و می‌بینیم که آنها به نیابت از واشنگتن چه کارهایی را انجام می‌دهند.

رهبر جنبش أنصارالله یمن همچنین یادآور شد: عربستان سعودی و امارات تجاوزکاران اصلی به یمن هستند و دیگر طرف‌هایی که به آنها کمک می‌کنند در حقیقت نیروهای اجاره‌ای هستند که در خدمتشان قرار گرفته‌اند.

اعتماد کورکورانه سعودی‌ها به گزارش‌های سازمان‌های جاسوسی اسرائیل و آمریکا

عبدالملک الحوثی افزود: اعتماد کورکورانه عربستان سعودی و امارات به گزارش‌های سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا موجب شد تا آنها تصمیمات اشتباه و نادرستی را اتخاذ کنند.

وی همچنین عنوان کرد: آرزوها و رؤیاهای کودکانه عربستان سعودی موجب شد تا این کشور نقش وکیل انحصاری ایالات متحده آمریکا را بازی کند. عربستان گمان می‌کرد که مأموریت آسانی در یمن دارد. تمامی پیش بینی‌های مقامات عربستان سعودی و امارات درباره یمن اشتباه بود.

رهبر جنبش أنصارالله یمن ادامه داد: در حال حاضر ما با تجاوزی مواجه هستیم که عربستان سعودی و امارات آن را اجرا می‌کنند و مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل نیز بر این تجاوز نظامی نظارت دارند.

وی گفت: ما در طول ۶ سال گذشته شاهد بودیم زمانی که عربستان سعودی و متحدانش در یک باتلاق اخلاقی، سیاسی و میدانی گرفتار شده‌اند، سازمان ملل متحد به میدان آمده است و از یمنی‌ها خواسته است تا به جنگ پایان دهند!

عربستان گمان می‌کرد که مأموریت آسانی در یمن دارد. تمامی پیش بینی‌های مقامات عربستان سعودی و امارات درباره یمن اشتباه بود. وی تأکید کرد: کسانی که به وطن خود یعنی یمن خیانت کردند و به صفوف سعودی‌ها پیوستند باید بدانند که همواره تحت تبعیت عربستان سعودی باقی خواهند ماند. آنها هیچ اختیاری از خود نخواهند داشت و این سعودی‌ها هستند که برایشان تصمیم گیری می‌کنند.

الحوثی اضافه کرد: کسانی که در استان‌های اشغال شده با عربستان سعودی همراهی می‌کنند، تحت فرماندهی افسران دون پایه عربستان سعودی فعالیت دارند؛ کما اینکه ما این مسأله را در جبهه مأرب مشاهده کردیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر، فرودگاه‌ها، بنادر و مراکز حیاتی در استان‌های اشغال شده یمن تحت سیطره مستقیم عربستان سعودی و امارات قرار دارند. طبیعی است که نیروهای یمنی برای آزادسازی مناطق اشغال شده تلاش کنند.

مقدسات، مدارس وبیمارستانها هم در امان نماندند

رهبر جنبش أنصارالله یمن یادآور شد: عربستان سعودی و متحدانش در طول مدت زمان تجاوز نظامی به مناطق مختلف یمن حتی به مقدسات هم رحم نکردند. آنها ۱۴۰۰ مسجد را که جملگی به دور از مناطق درگیری بودند، تخریب کردند.

وی افزود: آیا هدف قرار دادن مدارس، دانشگاه‌ها و دانش آموزان برای تحقق اهداف مشروع صورت گرفته است؟ بدیهی است که هدف اصلی سعودی‌ها از این اقدامات به تعطیلی کشاندن حوزه آموزشی در کشور یمن بوده است. رهبر جنبش أنصارالله یمن افزود: هیچ چیزی نمی‌تواند بمباران مستقیم صدها بیمارستان و مرکز درمانی را که هیچ ارتباطی با پایگاه‌های نظامی ندارند، توجیه کند. طبیعی است که این اقدام متجاوزان، در زمره جنایت‌های آنها قرار می‌گیرد.

عبدالملک الحوثی در ادامه افزود: کسانی که مراکز غیرنظامی را بمباران می‌کنند آیا به دنبال خدمت به مردم یمن هستند؟ کسانی که از بمباران گسترده و مستقیم مراکز غیرنظامی متضرر شدند، مردم یمن بودند.

رهبر جنبش أنصارالله یادآور شد: هدف سعودی‌ها از تداوم تجاوزگری علیه ملت یمن وادار کردن آنها به تسلیم بود. با این حال، عربستان سعودی و متحدانش در تحقق این هدف ناکام ماندند و نتوانستند پیروز شوند. وی افزود: در طول این سال‌ها، عربستان سعودی و امارات حملات متعددی را نیز به بازارهای پرجمعیت انجام دادند. هدف آنها این بود که بیشترین تعداد از مردم را به قتل برسانند و زندگی آنها را مختل کند.

عبدالملک الحوثی اظهار داشت: عربستان سعودی و متحدانش در طول این سال‌ها همچنین صیادان یمنی را هدف قرار دادند، آنها را به قتل رساندند و یا به ربایش آنها مبادرت ورزیدند.

رهبر جنبش أنصارالله یمن تصریح کرد: متجاوزان سعودی در طول ۶ سال گذشته بسیاری از کارخانه‌های یمن ازجمله کارخانه‌های تولید مواد غذایی را بمباران کردند. کما اینکه نیروگاه‌های سوخت را هدف قرار دادند و آسیب‌های فراوانی را به اقتصاد یمن تحمیل کردند.

کد خبر 5175783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha