۲۰ فروردین ۱۴۰۰، ۱۱:۴۹

دبیرکل مجمع ملی جوانان کشور:

حقوق و مزایای سربازان طبق قانون پرداخت شود

حقوق و مزایای سربازان طبق قانون پرداخت شود

اردبیل - دبیرکل مجمع ملی جوانان کشور گفت: با توجه به مطالبات قشر جوان کشور، مجلس شورای اسلامی باید از حقوق جوانان صیانت کند.

راشد پرستار در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از نقش مهم مجلس در بحث سربازی اختیاری سخن گفته و افزود: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به بحث سربازی اجباری باید ورود کرده و لزوماً در رسانه‌ها می‌بایست شفاف موضع گیری های خود را اعلام کنند چرا که مطالبه و خواسته اکثر جوانان کشور این است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از حقوق جوانان صیانت کند و برای جلب اعتماد عمومی جوانان می‌بایست ماده ۴۹ قانون خدمت وظیفه عمومی در خصوص حقوق و مزایای جوانان به عنوان قانونگذار و ناظر قانون اصرار به اجرای آن باشد در گذشته و هم اکنون سربازانی داریم با این حقوق اندک خود که به‌عنوان دریافتی دارند تمام و کمال همان مبلغ را برای تأمین بخش عمده هزینه خانواده برای آنها ارسال می‌کنند.

پرستار در ادامه افزود: جوانان به جای سربازی در خدمت تولید و شکوفایی اقتصاد مناطق محروم باشند یعنی اقدام و کار جهادی همراه با حقوق و مزایای قانونی در نظر گرفته شود و این موضوع عینیت بخشیدن به سربازی اختیاری است و نه یک شعار بلکه یک اقدام جهادی برای مسئولین نیز برای عملیاتی ساختن این مهم به شمار می‌رود.

وی همچنین تصریح کرد: مسئولین ما می‌توانند با الگوگیری از نمونه‌های موفق سربازی اختیاری در کشورهای مختلف تیپ جدیدی از الگوها را برای توسعه روحیه شادابی اقتصاد خانواده و خود جوانان انجام دهند.

دبیرکل مجمع جوانان کشور اظهار کرد: سهولت در جابجایی سربازان مجردی که در استانی غیر از استان خود خدمت می‌کنند تصویب قانون سربازی اختیاری در مجلس و در نظر گرفتن امتیاز استخدام دائمی در محل خدمت برای سربازانی که تمایل به استخدام در محل خدمت خود را دارند پس از پایان خدمت شأن نیز از دیگر مطالباتی است که می‌شود برای اهل کار و مدیران تصمیم‌گیری در این حوزه بیان کرد.

کد خبر 5184845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha