راه هموار آزادکاران برای کسب سهمیه‌های باقیمانده المپیک

سه آزادکار ملی پوش ایران در حالی امروز در رقابتهای گزینشی المپیک به میدان می‌روند که با قرعه‌های بسیار مناسبی برای کسب سهمیه‌های باقیمانده مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا صبح امروز (یکشنبه) در شهر آلماتی قزاقستان آغاز می‌شود که طی آن ملی پوشان ایران در اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم برای کسب سهمیه‌های باقیمانده المپیک به میدان خواهند رفت.

بر این اساس امیرمحمد یزدانی، یونس امامی و محمدحسین محمدیان از صبح امروز به مصاف حریفان خود می‌روند تا بتوانند با کسب سهمیه‌های المپیک، ترکیب تیم ایران در این آوردگاه بزرگ تکمیل کنند.

طبق قرعه کشی رقابتهای گزینشی المپیک در قاره آسیا، برنامه دیدارهای امروز آزادکاران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم عبدالله از کویت کشتی می‌گیرد و در صورت غلبه بر این کشتی گیر در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان جون سوک یون از کره جنوبی و حاجی محمد علی از بحرین می‌رود در این وزن ۱۰ نفر حضور دارند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی در دور اول به مصاف علی موحامت اووزمیرادوف از ترکمنستان می‌رود و در صورت گذر از این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان منگ حجی جان از چین و پارینیا چامناجان از تایلند می‌رود. در این وزن ۱۱ نفر حضور دارند که نمایندگان هند، قطر و تاجیکستان در گروه امامی حضور دارند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست با نائویا آکاگوما از ژاپن مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی در این کشتی در مبارزه بعدی به مصاف ضیا موحامت صفراف از ترکمنستان می‌رود در این وزن ۱۰ کشتی گیر حضور دارند.

بنابراین گزارش نفرات راه یافته به دیدار فینال سهمیه المپیک توکیو را کسب خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، کشتی آزاد ایران پیش از این در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان در اوزان ۵۷ کیلوگرم توسط رضا اطری، ۸۶ کیلوگرم توسط حسن یزدانی و ۱۲۵ کیلوگرم توسط یدالله محبی صاحب سهمیه المپیک شده است.

کد خبر 5186063

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =