امروز دو راه انتفاضه و حمایت جامعه بین الملل پیش رو فلسطینیان است

دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در گفتگو با شبکه المیادین ضمن تأکید بر بی اثر بودن مذاکره در آزادی مردم فلسطین، انتفاضه و حمایت جامعه بین الملل را دو راهکار برای حل مسأله فلسطین دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، «زینب سلیمانی» دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین لبنان به مناسبت روز جهانی قدس گفت: «اگر راه مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود».

سلیمانی در خصوص اهمیت مسئله فلسطین گفت: «از نظر بنده، فلسطین امروز به دغدغه مهم و پراهمیتی برای تمام مسلمین جهان و افق اسلامی تبدیل شده. اهمیت آن فقط به این دلیل نیست که آمدند و خانه مسلمین را غصب کردند، آنها خواستند که از خانه مسلمین علیه مسلمین جهان استفاده بکنند که این قطعاً اتفاقی نیست که ما مسلمانان جهان بخواهیم در مقابلش سکوت کرده و اظهار بی تفاوتی کنیم».

زینب سلیمانی در ادامه گفتگو با المیادین لبنان با اشاره به مقاومت بی نظیر مردم فلسطین در قدس اشغالی در ایام ماه مبارک رمضان و فشار بی امان رژیم اشغالگر علیه آنان برای متوقف کردن خیزش ملت فلسطین علیه اشغالگری بیان کرد: «ما در ماه مبارک رمضان شاهد اتفاقات بی‌نظیری در موضوع استقامت مردم فلسطین در برابر ظلمی هستیم که در قبال این مردم در حال رخ دادن هست. ما استقامت این جوانان و خواهران و برادران‌مان را که در فلسطین می‌بینیم واقعاً متحیر می‌شویم که این اتفاق و این ظلمی که درباره مردم فلسطین در حال رخ دادن هست برای امروز و فردا نیست؛ چندین سال هست که این ظلم به طور مستمر علیه این مردم رخ می‌دهد اما فلسطینیان همچنان مانند روز اول محکم و پرقدرت از سرزمین مادری خودشان دفاع می‌کنند و در مقابل ظلمی که در حق‌شان در جریان است، ساکت نمی‌نشینند. ما این اتفاق را بسیار مهم و پربرکت می‌دانیم که این مردم الحمدالله چنین بصیرت و استقامتی دارند».

دختر شهید سردار سلیمانی افزود: «به نظرم راه حل و علاجی که برای مردم فلسطین وجود دارد دو راه حل بیشتر نمی‌تواند باشد؛ یکی انتفاضه مردم فلسطین و استقامت در برابر ظلمی است که در مقابل مردم دارد اتفاق می‌افتد و شکر خدا ما شاهد این هستیم که مردم همچنان پرقدرت و محکم در مقابل این ظلم ایستادگی کردند و ساکت نمی‌نشینند در مقابل این ظلم و اتفاقی که در کشورشان در حال رخ دادن است و اتفاق دوم که در حمایت مردم فلسطین لازم است که اتفاق بیفتد، حمایت سایر کشورها است. سازمان‌هایی که دم از حقوق بشر می‌زنند، سازمان‌های بین‌المللی و سایر کشورهای دیگر در برابر این اتفاق نباید ساکت باشند و باید این مردم را حمایت بکنند و کمک کنند تا این اتفاق و این غصب کشور مردم عزیز فلسطین زودتر تبدیل به آزادی این کشور برای مردم بشود و این وظیفه هر کشوری است که برای خودش این حق را می‌داند که کشور آزاد و مستقلی باشد».

سلیمانی با اشاره به مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در قبال قضیه فلسطین گفت: «رجوع می‌کنم به سخنان حضرت آقا که فرمودند راه غلط در مسیر فلسطین راهی است که ما بیاییم با رژیم کودک‌کش صهیونیستی سر میز مذاکره بنشینیم و با آنها مذاکره کنیم. اگر مذاکره جواب می‌داد و اتفاق مثبتی برای مردم فلسطین رخ می‌داد و آزادی مردم با مذاکره رقم می‌خورد قطعاً ما در چندین سال گذشته شاهد این اتفاق می‌بودیم. اما ما با افرادی طرف هستیم که نه تنها به قوانین بین‌المللی و توافقات بین‌المللی پایبند نیستند بلکه به امضای خودشان و به صحبت‌های خودشان هم وفادار نیستند. ما قطعاً نمی‌توانیم به این آدم‌هایی که ظلم می‌کنند به مردم فلسطین… و ما تصاویر دلخراشی را در فضای مجازی می‌بینیم که چقدر این ظلمی که در حق این مردم می‌شود ظلم بزرگی است و خداوند متعال چه صبری به این مردم داده که آنقدر محکم ایستادگی می‌کنند. پس ما قطعاً نمی‌توانیم با رژیم اشغالگر صهیونیستی پای میز مذاکره بنشینیم و این راه غلط است. راه درست برای مردم فلسطین ایجاد طرح همه‌پرسی هست که تمام اقوام و ادیان فلسطینی سر یک میز جمع بشوند و درباره نظام سیاسی کشورشان تصمیم‌گیری کنند».

زینب سلیمانی در پایان خطاب به مردم مسلمان منطقه تأکید کرد: «بنده سلام تک تک خواهران و برادران ایرانی اسلامی بخصوص خانواده شهید سلیمانی را به مردم عزیز و مظلوم فلسطین ابلاغ می‌کنم و [مردم مسلمان فلسطین و منطقه] بدانند که حتماً با شهادت شهید سلیمانی مسئله فلسطین به دست فراموشی سپرده نخواهد شد و ما همچنان پرقدرت در کنار مردم عزیز و مظلوم فلسطین خواهیم ایستاد و حمایت‌شان خواهیم کرد».

کد خبر 5206554

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha