شهرداران متخلف پایتخت در انتظار محکمه

زمستان سال گذشته دو تن از شهرداران پایتخت به دلیل اتهامات مالی بازداشت شدند و حال سخنگوی قوه قضاییه از آخرین وضعیت این دو متهم سخن گفته است.

خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه: اواخر دی ماه سال ۹۹ بود که خبر بازداشت دو تن از شهرداران مناطق پایتخت رسانه‌ای شد. بر اساس این خبر، مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ و حسن رحمانی شهردار منطقه ۲ به دلیل اتهامات مالی دستگیر شدند. این اتهامات و تخلفات مالی نیز مربوط به زمان مسئولیت آنها در شهرداری منطقه به عنوان شهردار و معاون این منطقه بوده است.

حال صبح امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در چهل و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوالی مبنی بر بازداشت دو شهردار مناطق تهران و واکسن خواری در شهرداری تهران گفت: دی ماه سال گذشته دو شهردار تهران مورد تعقیب قرار گرفتند و با قرار تأمین بازداشت شدند. متعاقب آن یکی از معاونان سابق یکی از شهرداران مناطق هم مورد تعقیب قرار گرفت و سه نفر از پیمانکاران هم در این پرونده تحت تعقیب قرار گرفتند.

وی افزود: در آستانه سال جدید این متهمان با قرار وثیقه آزاد شدند و تحقیقات پرونده در دست پیگیری است و به محض اتمام آن، پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد.

به گزارش مهر، پس از دستگیری این دو مدیر شهری، شعارهای مدیریت شهری دوره پنجم مبنی بر شفافیت و پاکدستی بار دیگر برای عموم جامعه تداعی شد.

به دنبال این موضوع نیز پیروز حناچی شهردار پایتخت درباره این موضوع گفت: مدیریت فعلی شهرداری همواره در برخورد با فساد پیشتاز و پیش‌قدم بوده است و همان‌گونه که بارها اعلام کرده‌ایم در صورت کشف اسناد فساد و یا دلایلی مبنی بر تخلف و یا ارائه مستندات از سوی نهادهای ذی‌صلاح، شهرداری تهران تابع قانون است و سریعاً وارد عمل خواهد شد.

پس از دستگیری این دو فرد، زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت پرونده دو شهردار دستگیر شده در پایتخت اظهار داشت: پرونده مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ و حسن رحمانی شهردار منطقه ۲ در حال طی شدن روند قضائی است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: پیروز حناچی، شهردار پایتخت پیگیر پرونده این دو شهردار منطقه دستگیر شده است و ما در شورای شهر از طریق حناچی موضوع را پیگیر هستیم و اکنون هم خبر آزادی در ازای وثیقه به اعضای شورا واصل نشده است.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر نیز پس دستگیری شهرداران مناطق ۲ و ۸ اظهار کرد: جهت‌گیری فسادستیز شورای شهر تهران در دوره پنجم و شهردار منتخب آن از چه در شیوه اداره شهر و چه در انتصابات، امر پوشیده‌ای نیست، اما در موارد معدودی نیز انحرافات و سو جریاناتی در مجموعه عریض و طویل شهرداری پدید آمده است. اخیراً اتهاماتی مالی علیه شهرداران مناطق ۲ و ۸، در خصوص دوره فعالیت آنان در شهرداری منطقه ۲۱، به عنوان شهردار و معاون منطقه مطرح شده است.

اعطا افزود: اتهامات مالی در رابطه با این دو مدیر در مرجع قضائی در حال رسیدگی و در مرحله تحقیقات است. طبیعتاً با توجه به ادله و مدارکی که در راستای توجه اتهام وجود دارد و ادله و مدارکی که متهمین در دفاع از خود ارائه می‌کنند، مرجع قضائی اعلام رأی خواهد کرد.

کد خبر 5209888

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha