کاربرد و قیمت انواع فیلتر شنی

شرکت اطلس آب از سال ۱۳۷۰ با هدف طراحی و ساخت انواع دستگاه های تصفیه آب و فاضلاب تشکیل شد و سازنده انواع فیلتر شنی جهت فیلتراسیون آب است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شرکت اطلس آب از سال ۱۳۷۰ با هدف طراحی و ساخت انواع دستگاه‌های تصفیه آب و فاضلاب تشکیل گردید. این شرکت موفق شده با استفاده از دانشروز و با کارخانه مجهز به ماشین آلات روز با نگاه علمی به موضوعات و همچنین به کارگیری پرسنل با تجربه و خلاق محصولات مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب با کیفیت بالا تولید نموده است تا گام‌های موثری در این زمینه بردارد.

همواره در این شرکت تلاش شده است تا اطلاعات اساسی و و مشاوره کارشناسی مورد نیاز در رابطه با صنعت آب و فاضلاب در اختیار مشتریان عزیز قرار داده شود.

فیلتر شنی

از فیلتر شنی یکی از پرکاربرد ترین در صنعت تصفیه آب و فاضلاب همیشه نام برده می‌شود. که نقش بسیار اساسی و پرکاربردی در فیلتراسیون آب‌های صنعتی و آشامیدنی دارد. عمدتاً فیلتر شنی قادر به حذف کدورت و ذرات معلق فیزیکی موجود درون آب تا ۱۰۰ میکرون می‌باشد که در بعضی مواقع با چند لایه کردن بستر فیلتر شنی از سنگ سیلیس با دانه بندی ریز می‌توان تا ۸۰ میکرون را نیز از آب جدا سازی نمود. که در این مواقع از ۴ مدل سنگ سیلیس استفاده می‌شود.

ساخت فیلتر شنی

برای انجام طراحی بهینه دستگاه فیلتر شنی به چند نکته اساسی می‌بایست توجه شود. در ابتدا می‌بایست نوع فیلتر شنی و استفاده آن به صورت دقیق مشخص شود به عنوان مثال فیلتر شنی که در صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد تفاوت‌های بسیاری با نوع فیلتر شنی که در تصفیه کردن آب استخر و همچنین فیلتر شنی که کاربرد آن در دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس و در پیش تصفیه آن استفاده می‌شود تفاوت بسیاری دارد. به عنوان مثال دستگاهی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌بایست از استیل ۳۱۶ با گرید صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرد. ولی در پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی عمدتاً از نوع فلزی با پوشش رنگ اپوکسی آشامیدنی و یا به صورت فیلتر شنی FRPاستفاده می‌شود. پس از مشخص شدن این مراحل می‌بایست کیفیت آب ورودی و همچنین استاندارد مورد نیاز آب خروجی از فیلتراسیون مورد نیاز می‌باشد می‌بایست مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد تا بتوان طراحی بهینه صورت پذیرد با بالا ترین کیفیت در عملکرد فیلتر شنی و اپراتوری آن در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

قیمت فیلتر شنی

در تعیین قیمت فیلتر شنی عوامل متعددی دخیل می‌باشند که از جمله مهمترین آنها می‌توان به موارد فوق اشاره کرد.

برای بهترین استعلام قیمت خرید فیلتر شنی با توجه به قرار دادن اطلاعات مربوطه کارشناسان بخش فروش شرکت اطلس آب همواره بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه می‌شود.

۱- جنس ورق مخزن فلزی_استیل

۲- کیفیت نوع آب ورودی و خروجی فیلتر شنی

۳- تایم استفاده فیلتر شنی در شبانه روز بر حسب متر مکعب

۴- نوع لوله کشی و شیرآلات فیلتر شنی

۵- نوع تو نبودن فیلتر شنی

۶- نازل فیلتر شنی برنجی پلاستیکی

۷- نوع سنگ سیلیس و خلوص آن

فیلتر شنی

سنگ سیلیس

از مهمترین اجزای همراه فیلتر شنی می‌توان از سنگ سیلیس نام برد که نوع مرغوب آن از معادن استخراج می‌شود که دارای فرمول شیمیایی sio۲ می‌باشد. بهترین نوع سنگ سیلیس از معادن همدان استخراج می‌شود. تمامی سنگ سیلیس استفاده در فیلتر شنی ساخت شرکت اطلس آب با خلوص ۹۹% از نوع ممتاز می‌باشد. عمدتاً خلوص سنگ سیلیس را میزان وجود گرد و غبار و ناخالصی‌های دیگر شبیه ماسه یا شیشه و پلاستیک داخل بسته بندی همچنین وجود گرد و خاک مشخص می‌کند. تمامی سنگ سیلیس ارائه شده توسط شرکت اطلس آب در بسته بندی‌های ۴۰ کیلوگرمی در ۴ سایز وزن و درجه یک و ممتاز می‌باشد که با وزن مخصوص سیلیس ۲.۵۶ ارائه می‌شود. به برتری امتیازی آن با سایر نوع سنگ سیلیس جهت شستشوی اولیه فیلتر شنی با کیفیت بالا و کمترین هدر رفت که آب می‌باشد.

میزان سنگ سیلیس فیلتر شنی

مهمترین پارامترهای راه اندازی فیلتر شنی می‌توان به شارژ سیلیس درون فیلتر شنی اشاره کرد که در طراحی فیلتر از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد با توجه به نوع آب و خلوص خروجی دستگاه می‌توان دانه بندی سنگ سیلیس را در فیلتر شنی مشخص نمود. جهت عملکرد بهینه و راندمان بالای فیلتر شنی بهتر است که ۳/۱ فیلتر شنی خالی باشد. همواره جذب املاح معلق درون آب به خوبی با کیفیت بالا صورت بپذیرد بهتر می‌باشد که دانه بندی سنگ سیلیس در ۴ سایز مختلف و به ترتیب از لایه درشت تا ریز طرفین شارژ کردد جهت خرید سنگ سیلیس می‌توانید با شرکت اطلس تماس حاصل نمایید.

فیلتر شنی FRP

از پرکاربردترین فیلترهای شنی می‌توان از فیلتر شنی FRP نام برد. این نوع از فیلترهای شنی عمدتاً از ۲ لایه مجزا تشکیل شده است لایه درونی آن است مواد پلاستیکی تزریقی می‌باشد. رویه خارجی آن از رزین فایبرگلاس به صورت تابیده می‌باشد.

ویژگی مخازن فیلتر شنی FRP

این نوع از فیلتر شنی در مصارف تصفیه آب شرب صنایع غذایی و همچنین پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن به روش اسمز معکوس می‌باشد تحمل فشار در این گونه از فیلترها از ۱ تا ۱۰ بار جهت مصارف صنعتی می‌باشد لازم به یادآوری می‌باشد که این گونه مخازن تحمل دمای ۱۰ تا ۱۵۰ درجه سیلیوس را دارا می‌باشد.
ولی عمده ضعف این نوع از فیلتر می‌توان به یخ زدگی آن اشاره کرد که بسیار در این موارد ضعیف می‌باشد.

فیلتر شنی فلزی

مزایای فیلتر شنی FRP

۱- استفاده از مواد کامپوزیت با کارایی بالا به صورت الیاف رشته‌ای

۲- سایز بندی مخازن از ۸ اینچ تا ۹۴ اینچ

۳- تحمل فشار بین ۵ تا ۱۰ بار

۴- مقاومت ۱۰۰ درصدی در برابر خوردگی و زنگ زدگی

۵- قابلیت نصب شیر از بالا و بغل

۶- نصب و راه اندازی آسان

۷- قیمت مناسب در مقایسه با سایر فیلتر شنی

۸- وزن پایین و حمل و نقل آسان

۹- قابل نصب بر روی زمین و شاسی فلزی

۱۰- قابلیت مولتی مدیا کردن فیلتر شنی

قیمت فیلتر شنی FRP

قیمت فیلتر شنی FRP بستگی به نوع فیلتر و همچنین سایز و ابعاد آن بستگی دارد از مهمترین عوامل مشخص شدن فیلتر شنی FRP می‌توان به نوع استفاده آن و مواد داخلی آن اشاره کرد به عنوان مثال وقتی فیلتر شنی جهت حذف رنگ و بو و طعم آب مورد استفاده قرار می‌گیرد همراه درون فیلتر از کربن فعال به صورت زغال و یا آنتراسیت استفاده می‌شود. در این مواقع همواره نوع لوله کشی یکی از مهمترین عوامل تعیین قیمت آن می‌باشد. که در نوع دستی به صورت نیمه اتومات و نوع اتومات آن با قابلیت برنامه ریزی می‌باشد لازم به یادآوری می‌باشد که نوع تمام اتومات به دو صورت زمانی و جریانی قابل برنامه ریزی و تنظیم می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاور.خرید. با شرکت اطلس تماس حاصل نمایید

راه‌های ارتباطی با شرکت اطلس آب

۰۲۱۴۶۰۷۶۰۸۲

۰۲۱۴۶۰۷۶۹۷۶

Atlasab۷۲۴@gmail.com
www.atlas-ab.ir

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5210743

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =