خرید شیر خشک هیپ از داروخانه آنلاین

یکی از بزرگترین تصمیماتی که مادران باید برای نوزادشان بگیرند روش تغذیه اوست.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، یکی از بزرگترین تصمیماتی که تازه مادرها باید برای نوزادشان بگیرند روش تغذیه اوست: شیر خودشان یا شیر خشک؟ با بررسی همه ابعاد این موضوع، شما را در یافتن راه حل صحیح یاری می‌کنیم.

شیر خشک یا شیر مادر؟

تغذیه ارتباط بسیار نزدیکی با سلامت کودک و بقای او در کوتاه مدت و طولانی مدت دارد. تغذیه زودهنگام نوزاد، رشد طولانی‌تر، سلامتی و تحول ذهنی او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین تغذیه نوزاد از سینه مادر اولین ارتباط را بین او و مادر ایجاد می‌کند.

در واقع هیچ انتخاب درست یا غلطی وجود ندارد، نکته مهم فقط انتخاب مناسب‌ترین تغذیه برای نوزاد شماست. خرید شیر خشک با از داروخانه‌های معتبر مانند داروخانه آنلاین دارو دات کام انجام شود.

مهم‌ترین مشکلات شیردهی پستانی عبارتند از:

راهی برای اندازه‌گیری میزان شیر خوردن نوزاد وجود ندارد.

مادران معمولاً در چند روز یا هفته‌های اول در سینه‌های خود احساس درد و ناراحتی می‌کنند.

نوزادان به طور مرتب نیاز به خوردن شیر دارند. در صورت بازگشت به کار، ادامه شیردهی به نوزاد با روش‌هایی مانند پمپاژ شیر ممکن است برای مادر دشوار باشد.

مادران باید مراقب استفاده از داروها و کافئین باشند. برخی از موادی که مادر مصرف می‌کند از طریق شیر به نوزاد منتقل می‌شود. به عنوان مثال کافئین موجود در شیر مادر می‌تواند باعث بی خوابی نوزاد شود.

شیر خشک

توصیه پزشکان این است که نوزاد با شیر مادر تغذیه شود، اما اگر این امکان نیست، می‌توانید از شیر خشک نوزاد استفاده کنید. شیر خشک، مواد مغذی مورد نیاز نوزادان را برای رشد و نمو تأمین می‌کند. اما چه زمانی مجاز به استفاده از شیر خشک هستیم؟

بیمار شدن مادر

کودک نتواند از شیر مادر استفاده کند
کودک در معرض خطر سوءتغذیه قرار گرفته باشد

اعتقادات، تجربیات و اولویت‌های شخصی

در دسترس نبودن مادر

حساسیت‌های غذایی

کمبود شیر مادر

ترس از آلوده شدن به آلاینده‌های محیطی

کمبود منابع برای شیر مادر

خرید شیر خشک هیپ از داروخانه آنلاین

نکات اصولی برای تغذیه با شیرخشک

از خرید شیرهایی که تاریخ مصرف شأن گذشته است خود داری کنید. تاریخ مصرف شیر خشک‌ها ۲ سال است.

هنگام تهیه شیر خشک روی قوطی شیر خشک را بخوانید و به همان اندازه شیر خشک بریزید؛ زیرا اگر به دلیل صرفه جویی پود کم‌تری استفاده کنید، این کار موجب سو تغذیه کودک و کاهش رشد او می‌شود. از مصرف زیاد آن نیز به علت ایجاد اسهال، استفراغ و بیماری‌های گوارشی خودداری کنید.

در صورتی که از آب خیلی داغ برای تهیه شیر کودک استفاه کنید، شیر خوب مخلوط نمی‌شود و سبب استفراغ کودک خواهد شد.

صبح و شب مقداری آب جوشیده خنک همراه شیرخشک به کودک بدهید.

آبی که برای تهیه شیر استفاده می‌شود، باید جوشیده و ولرم باشد تا موجب از بین رفتن ویتامین‌های موجود در شیر نشود.

شیر اضافی را در قسمت پایین و به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگه داری کنید.

چه شیر خشکی بخریم؟

شیر خشک یکی از ملزوماتی است که برای هر کودکی مورد نیاز خواهد بود و جایگزین شیر مادر خواهد شد. به همین دلیل باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا بتواند خواص شیر مادری را جبران نماید. برندهای مختلفی از شیرهای خشک در بازار مشاهده می‌نمائیم که برند هیپ یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است. این شیر خشک توانسته به دلیل کیفیت مطلوبی که دارد نظر بسیاری را نسبت به خود جلب نماید. توجه داشته باشید که این شیر خشک برای انواع سنین مناسب بوده و همگان امکان استفاده از آن را خواهند داشت.

با مراجعه به وب سایت دارو دات کام و بررسی اطلاعات دقیق شیر خشک یا مکمل غذایی کودکان، کاربرد آن، هشدار مصرف، تداخل دارویی، مواد تشکیل دهنده و غیره امری زمانبر است. قاعدتاً هنگامی که امکان مطالعه این عناوین را در آرامش داشته باشید؛ می‌توانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

مراحل تهیۀ شیر خشک برای نوزاد

وسایل آماده کردن شیر خشک را بشویید.

شستن در قوطی را فراموش نکنید.

دست‌های خود را بشویید.

از پیمانه استفاده کنید.

آب تمیز و سالم مصرف کنید.

دستورالعمل روش مصرف روی قوطی را بخوانید.

میزان شیرخشک مصرفی بر اساس سن نوزاد

اگر تغذیۀ نوزاد با شیرخشک است، طی هفتۀ اول هر زمان و هر تعداد که نوزادتان خواست می‌توانید به او شیر بدهید. اما پس از آن مهم است که به کودک بیش از اندازه شیر ندهید تا در محدودۀ وزنی سالمی باقی بماند. بیشتر نوزادان تازه متولدشده، هر چند ساعت یک بار نیاز به شیر خوردن دارند.

در هفتۀ اول با ۳۰ تا ۶۰ سی‌سی شیرخشک در هر وعده شروع کنید و به تدریج آن را به ۶۰ تا ۹۰ سی‌سی در هر سه تا چهار ساعت یک بار برسانید. همچنان که نوزاد رشد می‌کند و معده‌اش بزرگ‌تر می‌شود، وعده‌های کمتر و شیر بیشتری در هر وعده می‌خورد.

همچنین کودک شما ممکن است در طول دوره‌های جهش رشد گرسنه‌تر از حد معمول شود. این دوره‌ها معمولاً در فاصله ۱۰ تا ۱۴ روزگی و در سن سه هفتگی، شش هفتگی، سه ماهگی و شش ماهگی رخ می‌دهد. در نهایت نیز کودک به احتمال زیاد همان میزان چهار تا پنج شیشه‌شیر را تا اولین سالگرد تولد خود می‌خورد، یعنی تا زمانی که می‌تواند خوردن شیر گاو را همراه با سه وعده غذای جامد و دو میان‌وعده در روز شروع کند.

خرید شیر خشک هیپ از داروخانه آنلاین

شرایط مصرف شیر خشک پس از تهیه

بهتر است به اندازه‌ای شیر خشک آماده کنید که بتوانید آن را هر بار تازه مصرف کنید و باقی‌مانده را دور بریزید. بسته به نیاز کودک، فقط به اندازه‌ای شیر خشک آماده کنید که فکر می‌کنید در یک ساعت آینده مصرف می‌شود. هنگامی که شیر خشک را با آب مخلوط می‌کنید، اگر شیشه‌شیر شما شیشه‌ای است و نمی‌خواهید آن را همان لحظه به نوزاد بدهید، لازم است بلافاصله شیشه‌شیر شیشه‌ای را در یخچال بگذارید و شیر خشکی که در عرض ۲۴ ساعت استفاده نشود را دور بریزید، زیرا باکتری‌های دهان نوزاد می‌تواند به شیشه‌شیر نفوذ و شیر خشک را آلوده کند و اگر بعداً آن را بنوشد، ممکن است بیمار شود.

همچنین یادتان باشد که خیلی بهتر است اگر شیشه شیرهای پلاستیکی محتوی شیر خشک را در یخچال نگه ندارید و آن را همان وقتی آماده کنید که می‌خواهید به کودکتان شیر بدهید و اگر کودک شما یک شیشه شیر خشک را در عرض یک ساعت به اتمام نرساند، باز هم باقی‌مانده را دور بریزید.

سخن پایانی

در نهایت با دانستن تفاوت شیر خشک با شیر مادر، هر کدام از این دو گزینه را که با مشورت پزشک انتخاب کنید، اصل خوب غذا خوردن و مراقبت کافی از کودک و احساس عشق و علاقه دادن به اوست.

برای آسودگی خیال شما تازه مادران گرامی امکان خرید آنلاین محصولات مادر و کودک را در وب سایت معتبر دارو دات کام فراهم کرده‌ایم.

بر روی تمام محصولات داروخانه، اعم از محصولات آرایشی بهداشتی، یا مکمل‌های دارویی و گیاهی تخفیفاتی ماهانه و هفتگی اعمال می‌شود. این تخفیفات در غالب جشنواره فروش ویژه در نظر گرفته می‌شوند.

همچنین در صفحه اینستاگرام فروشگاه اینترنتی دارو دات کام، با شرکت در مسابقه‌ها و اجرای چند قانون ساده برنده‌ی جوایز ارزنده‌ای شوید. پس مداوم به ما سایت و صفحه اینترنتی ما سر بزنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5220367

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha