مستمری مددجویان کمیته امداد قزوین ۶۷ درصد افزایش یافت

قزوین-مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، مستمری مددجویان ۶۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین مهرعلی حق گویان در نشست شورای راهبردی مراکز نیکوکاری استان قزوین بیان کرد: برای خدمت به محرومان و نیازمندان باید از تمام ظرفیت‌های بالقوه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: نکته مهم در این میان این است که با توجه به گسترش شهرها و حوزه‌های جغرافیایی، استمرار خدمت رسانی از طریق افزایش دفاتر جدید کمیته امداد، امکانات و نیروها، محقق نمی‌شود بلکه باید از ظرفیت‌های مردمی برای خدمت به مردم استفاده کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: نمونه بارز استفاده از امکانات و ظرفیت‌های مردمی و برون سازمانی، ایجاد مراکز نیکوکاری و استفاده از توان اقشار مختلف برای خدمت رسانی به محرومان است.
وی افزود: عملکرد مراکز نیکوکاری نشان از این دارد که این رویکرد در تحقق افزایش خدمت رسانی با استفاده از ظرفیت اقشار مختلف مثمر ثمر بوده است.

حق گویان عنوان کرد: نمونه دیگر استفاده از ظرفیت‌های برون سازمانی، افزایش مستمری مددجویان با تعامل مؤثر و پیگیری ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) با مجلس شورای اسلامی و نگاه مثبت نمایندگان مجلس به عملکرد امداد و مشکلات خانواده‌های تحت حمایت ناشی از مشکلات اقتصادی جامعه بود و خوشبختانه در سال جاری مستمری مددجویان ۶۷ درصد به افزایش یافت و از این بابت هم از نمایندگان مجلس و هم از ریاست محترم کمیته امداد تقدیر و تشکر داریم.

وی خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان پیشنهاد شده بود که با پیگیری سازمان‌های حمایتی و نمایندگان، پس از بررسی‌های کارشناسی، در نهایت با تخصیص بودجه از محل تبصره ۱۴، افزایش ۶۷ درصدی مستمری خانواده‌های تحت حمایت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با تشریح جزئیات ارقام مستمری پرداختی به خانواده‌های تحت حمایت در سال‌جاری عنوان کرد: خانواده مددجوی تک‌نفره سال گذشته مبلغ ۱۹۸ هزار تومان مستمری دریافت می‌کرد که این رقم در سال‌جاری به ۳۵۰ هزار تومان می‌رسد همچنین رقم پرداختی برای خانواده دو نفره از ۳۳۱ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان و برای خانواده سه نفره از ۴۳۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ خانواده چهار نفره تحت حمایت ۹۰۰ هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مستمری دریافت خواهند کرد.

کد خبر 5223681

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha