گونه‌های هندی و آفریقایی استان بوشهر را تهدید می‌کنند

بوشهر - معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه گونه‌های هندی و آفریقایی استان بوشهر را تهدید می‌کنند، گفت: حدود ۴۰ هزار نفر در استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد خواجه‌ئیان صبح دوشنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: تاکنون ۷۱ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال، ۷۳ درصد جمعیت ۷۵ تا ۸۰ سال و ۶۳ درصد جمعیت ۷۰ تا ۷۵ سال در استان واکسن کرونا دریافت کردند.

وی افزود: در حال حاضر ۷ هزار و ۷۶۱ نفر در استان که عمدتاً کادر درمان بودند هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند و ۳۲ هزار و ۱۷۷ نفر هم که عمدتاً سالمندان هستند دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۹ هزار و ۹۳۸ نفر در استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کردند که ۱۷ هزار و ۱۹۵ نفر در فاز نخست و ۲۲ هزار و ۷۴۳ نفر در فاز دوم واکسن زدند.

۴۳ هزار مبتلا در استان بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: نیز گفت: در استان بوشهر تاکنون ۴۳ هزار نفر به کرونا مبتلا و یک هزار و ۱۵۸ نفر فوت شدند، در حال حاضر کل بستری‌های استان ۲۶۳ نفر بوده که ۳۵ نفر در بخش ICU بستری هستند.

سعید کشمیری اضافه کرد: در یک هفته گذشته روند ابتلاء به کرونا در استان کاهشی بوده اما استان بوشهر در بیش چهار استان در معرض خطر گونه‌های هندی و آفریقایی است و این دوگونه جدید استان را تهدید می‌کنند.

کد خبر 5224555

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =