روی کارآمدن دولت قوی نیاز کشور است

کرمانشاه- رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه گفت: روی کارآمدن دولت قوی نیاز کشور است.

محسن مفید امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ائمه اطهار تمامی صفات کمال و جلال که آن را از منبع اصلی این صفات یعنی ذات احدیت کسب کرده را دارند، اظهار کرد: امام صادق (ع) تمامی این صفات را داشته و از فیوضات و کمالات الهی و حسنات اخلاقی بهره کافی و وافی را برده است.

وی با اشاره به حرکت امام حسین (ع) که با قیام خود در روز عاشورا اسلام را زنده و پایه‌های آن را استوار نگه داشت، افزود: امام صادق (ع) با قیام علمی خود، محتوا و معارف بلند اسلام را برای همگان به یادگار گذاشته و اصلی‌ترین ویژگی این حضرت که درس بزرگی برای امروز است، دین‌داری آگاهانه و بندگی از سر دانایی است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه گفت: مهمترین وظیفه مردم دانستن وظایف فردی و اجتماعی خود و عمل کردن به آن‌ها از سر آگاهی و دانایی است.

مفید حاکمیت صالحان را یکی از مهمترین مؤلفه‌های دین دانست و افزود: مردم باید با حضور پرشور خود در انتخابات ظرفیت را برای حاکمیت صالحان و موقعیت را برای تحقق آن فراهم کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح تاکید فراوان دارند، خاطرنشان کرد: امروز نیاز کشور این است که دولت قوی سر کار باشد، از اصلی‌ترین مؤلفه‌های دولت آینده انسجام بخشی به کشور است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه با بیان اینکه ایران دارای بیش از ۶ درصد منابع و حدود یک درصد از جمعیت دنیا است، گفت: کشور از ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی، نیروهای انسانی متخصص و کارآمد و منابع سرشار برخوردار است.

مفید ادامه داد: امروزه حجم نقدینگی با توجه به اینکه مدیریت نمی‌شود، یک مصیبت و بلا شده و نیاز به یک دولت قوی احساس می‌شود تا از ظرفیت‌ها و منابع، نیروی انسانی و این حجم نقدینگی به درستی استفاده کند.

وی تصریح کرد: دومین مؤلفه دولت قوی آینده استفاده از قدرت بسیار فراوان مشروع آن برای مبارزه با فساد و نابسامانی‌ها است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه افزود: با حضور پرشور و انتخاب آگاهانه و از سر دانایی در انتخابات می‌توان چنین دولت قوی را به ریاست جمهوری رسانده و شاهد برون رفت از مشکلاتی بود که مردم امروزه از آن گله مند هستند.

کد خبر 5228492

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha