روز بزرگداشت پاکبانان و باغبانان تعیین شد

اعضای شورای شهر با لایحه تعیین روز بزرگداشت پاکبانان و باغبانان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی لایحه «تعیین روز پاکبان و باغبان» در دستورکار امروز شورای شهر قرار گرفت.

در همین خصوص آرش حسینی میلانی در توضیح این لایحه گفت: ما دو قشر زحمت کش در نگهداشت شهر تهران شامل پاکبانان و نیروهای خدماتی در حوزه لایروبی آرادکوه فعال هستند را داریم.

وی افزود: بعضاً برخی سال‌ها این سنت حسنه دچار فراموشی شده و پیشنهاد ما تعیین یک روز برای پاکبان ها و یک روز برای باغبان‌های شهر است.

در ادامه حجت نظری در سوالی گفت: ما باید قدر این عزیزان را بدانیم اما ما چطور می‌خواهیم این کار را کنیم چرا که نامگذاری روزها با تصویب شورای فرهنگ عمومی است و ما چگونه می‌خواهیم اقدام به این نامگذاری کنیم.

در ادامه احمد مسجد جامعی گفت: ما پیش‌تر روز گل و گیاه را در روز ۲۵ خرداد پیشنهاد دادیم و حال علاوه بر این روز می‌خواهیم یک روز برای باغبان بگذاریم؟

وی افزود: به علاوه نیازی به رفتن مصوبه این نامگذاری به شهرداری نیست و خدمات می‌توانیم این کار را انجام دهیم. به علاوه ماه اردیبهشت بسیار شلوغ است و بهتر است این مناسبت را در زمان دیگری تعیین کنیم.

در ادامه زهرا صدر اعظم نوری گفت: بیش از ۳۵ هزار نفر از نیروهای شهرداری در این دو حوزه در حال فعالیت هستند. در کنار اینها صدها نیروهای دیگر نیز فعال هستند لذا تعیین روزی برای بزرگداشت این افراد بسیار خوب است.

وی عنوان کرد: این ایده بزرگداشت کسانی که برای نگهداشت شهر زحمت می‌کشند، مهم است اما ما مفهومی مبنی بر اینکه این تعیین روزها در تقویم شهری تهران قرار گیرد وجود ندارد لذا این نامگذاری نیاز به تصویب رسمی دارد. به علاوه در تقویم قرار گرفتن مفهوم پیچیده‌ای دارد که در اختیار ما نیست و تعیین این روز نیاز به حمایت‌هایی دارد.

در ادامه میلانی گفت: تنها الزام این کار تعیین بودجه از سوی شهرداری است که در سال‌های گذشته نیز انجام می‌شده است.

در نهایت لایحه تعیین روز باغبان و روز پاکبان، با ۱۵ رای موافق به تصویب رسید.

کد خبر 5233365

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =