۲۵ خرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۳۰

زاکانی:

ارز حاصل از صادرات به افغانستان باید به خراسان جنوبی بازگردد

ارز حاصل از صادرات به افغانستان باید به خراسان جنوبی بازگردد

بیرجند_ نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ارز حاصل از صادرات به افغانستان باید به خراسان جنوبی بازگردد و موجب آبادانی استان شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی عصر سه شنبه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم خراسان‌جنوبی اظهارکرد: ما با یک انتخاباتی رو به رو هستیم که نقش سرنوشت‌سازی در کشور ما دارد چرا که بالغ بر ۸۵ درصد از منابع کشور دست رئیس جمهور است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه شرایط فعلی زیبنده مردم ایران اسلامی نیست، بیان‌کرد: ما برخوردار از اسلام غنی، تمدن با پیشینه چند هزار ساله و اقوام متعدد و مذاهب هستیم که اینها را یک فرصت می‌دانم.

زاکانی افزود: من متعجب هستم که ما چنین ظرفیت‌هایی داریم ولی با شرایطی رو به رو هستیم که در آن فقر و فساد بر مردم سنگینی می‌کند.

راه حل رفع فساد و فقر شرکت در انتخابات است

وی با بیان اینکه راه حل رفع فساد و تورم و فقر شرکت پای صندوق رأی هست، گفت: ما نباید از دشمنان انتظار خوبی داشته باشیم ولی در سال‌های گذشته نگاهمان برای رفع مسائل و مشکلات به خارج از کشور بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه با تورم کمرشکن و نساختن مسکن نباید انتظار لبخند بر لب مردم را داشته باشیم، اظهار کرد: ما باید از همه پتانسیل‌ها برای سرآمدی ایران اسلامی استفاده کنیم.

زاکانی با بیان اینکه دولت من دولت اقدام و اصلاح و نه شعار است، بیان‌کرد: در حال حاضر ظلم به زنان، جوانان و اقوام ظلم می‌شود چرا که کشور بر مبنای عقلانیت توسط دولت اداره نمی‌شود.

وی ادامه‌داد: کشور را نمی‌توان تک بعدی ساخت ولی اولویت ما جهش تولید در حوزه اقتصاد است و در کنار آن به دنبال اداره کشور بر مدار شایستگی و رونق دولت الکترونیک و تمرکز زدایی هستیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما به دنبال بازآمایش مجدد استان‌ها هستیم تا توانمندی آن‌ها در حوزه‌های مختلف را شناسایی کنیم و اختیارات ویژه برای هزینه کردها و استفاده از نخبگان به استان‌ها بدهیم.

زاکانی گفت: چه بسیار استان‌هایی که در کنار معادن هستند، خاک معادن را می‌خورند ولی بهره‌مندی چندانی از این ظرفیت ندارند و در مورد برخی از استان‌ها در زمینه نفت موجود در آن استان‌ها صدق می‌کند.

مقابله با فساد را یک اولویت می‌دانم

وی با بیان اینکه من تجربه دو دهه مبارزه با مفاسد اقتصادی را دارم، افزود: در گام بعدی ما به دنبال مبارزه و مقابله با بروکراسی اداری و مفاسد اقتصادی هستم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارکرد: برای من موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی در بدنه دولت جدی است و اولین اقدام من چابک کردن و پاسخگو کردن دولت در راستای مبارزه با همین مفاسد است.

زاکانی با اشاره به اینکه نظارت بر رئیس جمهور را تبدیل به یک امر عادی می‌کنم، یادآورشد: من از استفاده ابزاری از زنان، هنرمندان و اقوام به شدت پرهیز می‌کنم و آن را نمی‌پسندم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ما براساس یک تحقیق و پژوهش مشکلات هر شهرستان را احصاء کرده‌ایم، یادآور شد: این مقوله را براساس یک کار نخبگانی انجام داده‌ایم.

زاکانی گفت: من توفیق این را داشته‌ام که در بیرجند مکرر رفت و آمد داشته باشم و آنچه در این استان دیده‌ایم ایمان، آرامش و خودباوری بود و به بزرگان این استان درود می‌فرستم.

وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی از نظر وسعت سومین استان کشور است، افزود: خراسان‌جنوبی سرشار از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بزرگ چون محصولات استراتژیکی مانند زعفران و همچنین صنایع دستی است.

انتقاد از کاهلی در زمینه پروژه جنوب- شمال

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارکرد: راه آهن جنوب- شمال از سه استان سیستان و بلوچستان و خراسان‌جنوبی و رضوی عبور و آن را آباد خواهد کرد که این پروژه باید مد نظر جدی قرار گیرد و در این زمینه کاهلی شده است.

زاکانی با اشاره به مسئله عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات افزود: ارز حاصل از صادرات به افغانستان باید به خراسان جنوبی بازگردد و موجب آبادانی استان شود.

وی ادامه داد: باید خراسان‌جنوبی تبدیل به یک استان ترانزیتی از طریق بازارچه‌ها شود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از مشکل کم آبی رنج می‌برد، گفت: این مشکل را باید با احیاء قنوات، دانش آبخیزداری و مهمتر از همه انتقال آب از خلیج فارس حل کنیم.

نامزذ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: باید از خام‌فروشی محصولات معدنی خراسان‌جنوبی نیز به شدت پرهیز کرد.

کد خبر 5235690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha