مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی تا ۱۵ تیرماه تمدید شد

اصفهان- مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی اشخاص حقیقی تا ۱۵ تیرماه تمدید شد.

بهروز مهدلو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۳۱ خردادماه پایان مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) بود اما با توجه به تصویب ستاد ملی کرونا مهلت تسلیم اظهارنامه‌ها تا ۱۵ تیر ماه سال جاری تمدید شد.

وی ادامه داد: صاحبان مشاغل حداکثر تا این تاریخ فرصت دارند اظهارنامه‌های مالیاتی ۱۴۰۰ را ارسال کنند و بهتر است افراد ارائه اظهارنامه‌ها را به روزهای آخر موکول نکنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان درباره شرایط استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم سال ۱۴۰۰ برای اظهارنامه‌های مالیاتی نیز ابراز داشت: سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف مانند هرسال بر اساس این تبصره توافق نامه‌ای انجام می‌دهند که امسال نیز جداول آن ابلاغ شده است و مودیان در صورت تمایل می‌توانند از این توافق استفاده کنند و اگر نه می‌توانند از خود اظهاری استفاده کنند.

مهدلو با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از اظهارنامه‌های سال ۱۳۹۸ وارد رسیدگی نشد و خود اظهاری مودیان بیش از ۲۵ درصد بود، در مورد نحوه تعیین مالیات مقطوع بابت عملکرد سال ۹۹ برای صاحبان مشاغل، گفت: بنا به اختیاراتی که تبصره ماده ۱۰۰ به سازمان امور مالیاتی داده است این سازمان می‌تواند مالیات گروه‌هایی از مشاغل را به صورت مقطوع تعیین کند که تکالیفی از جمله تسلیم اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک از مودیان برداشته می‌شود.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط کرونا مالیات‌های بین صفر تا سه میلیون تومان، بدون افزایش قطعی می‌شود و مودیان باید با مراجعه به سامانه فرم ماده ۱۰۰ را تکمیل کنند که این به منزله تسلیم اظهارنامه خواهد بود و مالیات قطعی می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان افزود: اگر مالیات مودیان در سال ۱۳۹۸ بین سه تا شش میلیون تومان بوده است با چهار درصد افزایش، مالیات‌های بین شش تا ۱۲ میلیون تومان با هشت درصد افزایش و از ۱۲ میلیون تومان به بالا با ۱۲ درصد افزایش قطعی خواهد شد.

مهدلو خاطرنشان کرد: مودیان در صورتی می‌تواند از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کند که میزان فروش یا درآمد خدمات آنها از یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان بیشتر نباشد و اگر بیشتر شد باید اظهارنامه ارائه کند.

کد خبر 5237044

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =