دولت آینده با مجلس همکاری کند/ کشور نیاز به یک تحول اقتصادی دارد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید یک دولت هماهنگ و پای کار تشکیل شود، گفت: در شش ماه اول کاری دولت سیزدهم باید یک تحول مثبتی در عرصه اقتصادی به وجود آید.

فداحسین مالکی در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از سهم‌خواهی برخی از نمایندگان مجلس از دولت آینده، اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید شأن نمایندگی را حفظ کنند و بدانند که جایگاه مجلس بسیار والاست. البته بنده بعید می‌دانم که نمایندگان مجلس به دنبال سهم‌خواهی از دولت باشند.

وی با اشاره به لیست‌هایی که از کابینه دولت آینده منتشر می‌شود، گفت: این لیست‌ها از سوی برخی از افراد و گروه‌ها رسانه‌ای می‌شود و ممکن است با آن چیزی که در ذهن رئیس‌جمهور منتخب وجود دارد، منطبق نباشد و برخی از این لیست‌ها کاملا غیرکارشناسی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعاً سید ابراهیم رئیسی به سهم خواهی هایی که در میان برخی از افراد و گروه‌ها وجود دارد، توجه نمی‌کند.

مالکی اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور شرایط سختی از لحاظ اقتصادی دارد، باید یک دولت هماهنگ و پای کار تشکیل شود تا قدرت رفع مشکلات را داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر نمایندگان مجلس و یا سایر مسئولان، شاخص‌های مورد نیاز برای تشکیل کابینه را به رئیس جمهور منتخب ارائه دهند، ایرادی ندارد اما آنان به هیچ وجه نباید در کار رئیسی دخالت کنند و در نهایت وی باید درباره اعضای کابینه تصمیم‌گیری کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه باید به دولت و رئیس جمهور سیزدهم برای رفع مشکلات متعدد کشور کمک کنند، گفت: اولویت اول دولت رئیسی باید بهبود وضعیت معیشتی مردم باشد و در شش ماه اول کاری دولت سیزدهم باید تحول مثبتی در عرصه اقتصادی به وجود آید، به گونه‌ای که مردم تاثیر آن را در سفره‌های خود ببینند.

مالکی با اشاره به اینکه مجلس از همه ابزارهای قانونی و نظارتی خود برای نظارت بر عملکرد دولت آینده استفاده خواهد کرد، گفت: ممکن است نمایندگان مجلس برخی از افرادی را که برای کابینه سیزدهم معرفی می‌شوند، تایید نکنند و ما باید وظایف خودمان را به نحو مطلوب انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه لازم است بین دولت و مجلس جهت رفع مشکلات مردم یک رابطه دوستانه و همکاری متقابل برقرار باشد، متذکر شد: مجلس یازدهم در سال اول کاری خود سختی های بسیار زیادی کشید چرا که ما طرح‌ها و برنامه‌های زیادی داشتیم اما اراده‌ای در دولت جهت همکاری با مجلس وجود نداشت و امیدواریم که ارتباط و همکاری دولت آینده با مجلس دوسویه باشد.

کد خبر 5264430

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =