افزایش بودجه طرح تابستانه کتاب قابل تقدیر است

مدیرعامل «شهرکتاب» گفت که افزایش بودجه طرح تابستانه ۱۴۰۰ قابل تقدیر است و مزایای خوبی برای صنعت نشر دربر دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فیروزان، مدیرعامل موسسه شهر کتاب با اشاره به اهمیت مطالعه و کتابخوانی درباره برگزاری طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) گفت: من همیشه اعتقاد داشتم وظیفه اصلی برای نظام ما که مدرسه و دانشگاه را در اختیار دارد افزایش کتابخوان است، یعنی فربه کردن تقاضا نه فربه کردن عرضه. ما باید تابع سنت عرضه و تقاضا باشیم و اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب مثل «تابستانه کتاب» به معنای تقویت تقاضا است و به‌نظرم یکی از درست‌ترین کارهایی است که اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب منجر به افزایش خواننده کتاب می‌شود، ادامه داد: در این چارچوب زمانی که بیماری کووید ۱۹ شیوع پیدا کرد طبیعتاً در دسترسی خریدار به کتاب محدودیتی ایجاد شد و روند خریداری و تهیه کتاب برای مردم و خریداران آن با مشکلاتی همراه است.

وی ضمن اشاره به افزایش ۵۰ درصدی بودجه «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» و تقدیر از این اقدام، توضیح داد: افزایش سقف خرید مخاطان نیز مشوقی برای همه کسانی است که به کتاب علاقه دارند حتی کسانی که با کتاب انس و الفتی ندارند در سایه این طرح می‌توانند با این یار مهربان انس و الفت بگیرند.

مدیرعامل موسسه شهر کتاب با تاکید بر اینکه طرحی‌های فصلی فروش کتاب از جمله طرح‌های خوبی است که موجب افزایش کتابخوانی در جامعه می‌شود، ادامه داد: کتابخوان‌ها با کمک این طرح تسهیلات و اعتبارات بیشتری پیدا می‌کنند تا بتوانند به کتاب‌های خود راحت‌تر و ارزان‌تر دست پیدا کنند.

مهدی فیروزان در پایان با تقدیر از افزایش بودجه در طرح تابستانه، گفت: طبیعتاً این کار با مشورت و کارشناسی صنف و فعالان این حوزه انجام شده و امیدوارم مزایای این کار در صنعت نشر به خوبی دیده شود.

کد خبر 5271732

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =