حامیان آمریکا در لبنان تجربه افغانستان را مد نظر قرار دهند

دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی به مناسبت روز عاشورا با اشاره به حمایت های بی دریغ ایران از متحدانش، خطاب به حامیان آمریکا در لبنان از آنها خواست که تجربه افغانستان را نصب العین قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی اعلام کرد: رویارویی با رژیم صهیونیستی در راس اولویت‌های ماست.

وی افزود: ما مجدداً خواهان ایستادگی در کنار ملت فلسطین در کرانه باختری و غزه و قدس و دیگر مناطق فلسطینی هستیم. ما خواهان ایستادن در کنار حق ملت فلسطین در بازپس‌گیری اراضی آن از نهر تا بحر هستیم.

اشغالگران صهیونیست اراضی فلسطین را ترک خواهند کرد زیرا این سرانجام اشغالگران است

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: روزی اشغالگران صهیونیست اراضی فلسطین را ترک خواهند کرد زیرا این پایان و سرانجام همه اشغالگران و تازیان است. در برابر تهدیداتی که قدس و مقدسات را تهدید می‌کند خواهان شکل‌گیری معادله منطقه‌ای هستیم که حامی این مقدسات باشد.

تشکر از مقاومت عراق به خاطر آمادگی برای حمایت از مقدسات در فلسطین

وی افزود: خواهان آن هستیم که حمایت از مقدسات ماموریت همه محور مقاومت باشد نه فقط فلسطینی‌ها. از گروه‌های مقاومت عراق که آمادگی خود را برای حمایت از مقدسات در فلسطین اعلام کردند، تشکر می‌کنیم.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه تاکید کرد: همکاری گروه‌های مقاومت در منطقه در کنار مقاومت فلسطین، آرزوی آزادسازی فلسطین را عظیم و دست یافتنی می‌کند.

وی اعلام کرد: دولت‌های آمریکا راس طغیان و ظلم در دنیا هستند. حاکمیت در منطقه ما باید از آن ملت‌ها و کشورهای آن باشد. منابع و ثروت‌ها و منابع آبی و نفت و سرزمین باید متعلق به ملت‌های این کشورها باشد.

عراقی‌ها در زمینه مستشاران آمریکایی تجربه افغانستان را نصب العین قرار دهند

نصرالله در ادامه گفت: پس از شکست آمریکا در افغانستان، چشم‌ها به اشغالگری آمریکا در عراق و سوریه دوخته شده است. تصمیم عراق در بیرون راندن نظامیان آمریکای دستاورد بزرگی است. عراقی‌ها باید به موضوع مستشاران آمریکایی از نگاه تجربه افغانستان بنگرند.

وی افزود: ضامن واقعی عراق در برابر داعش و تکفیری‌ها حشد شعبی است. حشد شعبی تجلی استجابت به فتوای مرجعیت دینی نجف بود. حشد شعبی باید تقویت شود زیرا ضامن عراق است.

بهانه‌های واهی و دروغ آمریکا برای ماندن در شمال سوریه

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه درباره سوریه گفت: بهانه آمریکایی‌ها برای ماندن در شمال سوریه کمک به جنگ با داعش است و این ادعایی واهی و دروغ است. دولت‌های منطقه خود می‌توانند با داعش مقابله کنند و نیازی به کمک آمریکا ندارند.

وی افزود: نیروهای آمریکایی باید منطقه شرق فرات در سوریه را ترک کنند. هدف آمریکایی‌ها دزدیدن نفت سوریه است. سرنوشت اشغالگران آمریکایی در سوریه خروج است تا سرزمین به سوریه بازگردد و همچنین نفت سوریه به مردم آن بازگردد.

جنگ یمن باید متوقف شود

نصرالله در بخشی از سخنان خود درباره یمن گفت: جنگ آمریکایی-سعودی علیه یمن باید متوقف شود و آنها نخواهند توانست که به اهداف خود برسند.

حامی ملت ستمدیده بحرین هستیم

دبیر کل حزب الله لبنان درباره بحرین هم اعلام کرد: ما در کنار ملت ستمدیده بحرین که از آزادی بیان منع می‌شود و حامی فلسطین است، هستیم.

احدی نمی‌تواند گزندی به مقاومت لبنان وارد کند

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مقاومت لبنان گفت: به دوست و دشمن قدرت و صلابت مقاومت لبنان را مورد تاکید قرار می‌دهیم و احدی نمی‌تواند گزندی به آن وارد کند. همه تحولاتی که لبنان شاهد آن است نخواهد توانست که گزندی به مقاومت وارد کند و احدی در محاسبات دچار اشتباه نشود.

نصرالله افزود: ما بیش از هر زمان دیگری به درست بودن تصمیم خود و به مقاومت و نزدیک شدنمان به پیروزی ایمان داریم. برخی در داخل و خارج لبنان سعی دارند که ما را مسئول شکست در تشکیل کابینه بدانند و این نادرست است.

ایران دخالتی در تشکیل کابینه لبنان ندارد

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ایران دخالتی در تشکیل کابینه لبنان یا تعطیلی آن نمی‌کند بلکه طرف‌های خارجی دیگری هستند که آن‌را انجام می‌دهند. ما با امیدواری دیدارهای رئیس جمهوری و نخست وزیر مامور تشکیل کابینه را درباره تشکیل دولت جدید دنبال می‌کنیم.

وی افزود: وضع معیشتی در لبنان باید با جدیت و دوراندیشی و عزم راسخ مورد توجه قرار گیرد. کشفیات نیروهای امنیتی در زمینه میلیون‌ها لیتر بنزین و مازوت تاکیدی بر بحران پیچیده دارد. امکان حل بحران اگر مقامات از ابتدا در راستای حل آن با عزم جدی حرکت می‌کنند، وجود داشت. آیا عملکرد دولت ناشی از سوء اداره بوده است یا اقدام عامدانه برای مایوس کردن لبنانی‌ها؟ دولت و نیروهای امنیتی باید محتکرین را به زندان بفرستند تا این اوضاع جمع شود.

حمله به ارتش لبنان محکوم است

نصرالله ضمن تمجید از جانفشانی‌های ارتش و نیروهای امنیتی لبنان برای کاهش رنج لبنان‌ها گفت: هر حمله به ارتش لبنان شرم آور و محکوم است.

اولین کشتی حامل سوخت از ایران ساعاتی دیگر به سوی لبنان حرکت خواهد کرد

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه درباره بحران سوخت در این کشور هم اظهار داشت: اولین کشتی حامل سوخت که از ایران حرکت خواهد کرد، همه اقداماتش نهایی شده است و طی ساعاتی آتی حرکت خواهد کرد. کشتی دیگری هم و کشتی‌های دیگری هم به دنبال آن از ایران خواهند آمد. اولویت در کشتی که از ایران می‌آید مازوت است و این به سبب اهمیت حیاتی آن است.

وی خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی و هشدار به آنها درباره هرگونه  تعدی به کشتی که عازم لبنان است گفت: از لحظه‌ای که کشتی حرکت کند، به مثابه خاک لبنان خواهد بود. کسی که ما را وادار کرد که این تصمیم را اتخاذ کنیم همان طرفی است که جنگ اقتصادی را علیه ما تحمیل کرد. احدی در به چالش طلبیدن ما دچار اشتباه نشود زیرا این به عزت ملت ما مربوط می‌شود و مخالف خوار شدن ملتمان هستیم.

نصرالله اعلام کرد: کمال تشکر را از امام خامنه ای و رئیس جمهوری ایران به خاطر حمایت دائمی از لبنان داریم. از ایران به خاطر ایستادن در کنار ملت لبنان و مقاومت آن برای آزادسازی اراضی و مقابله با دشمن صهیونیست تشکر می‌کنیم. ایران با وجود تحریم هیچگاه از متحدانش دست نکشید و دوستانش را رها نکرد.

دست قطع شده شهید سلیمانی شاهدی بر حمایت قوی ایران از متحدانش است

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: دست قطع شده شهید سلیمانی در فرودگاه عراق شاهدی بر این است که ایران از متحدانش دست نخواهد کشید. ایران طی ۴۰ سال گذشته دخالتی در امور داخلی لبنان نکرده است و تصمیمات را خودمان اتخاذ می‌کنیم.

سفارت آمریکا اداره کننده جنگ اقتصادی علیه ملت لبنان است

وی درباره تحولات داخلی لبنان افزود: اراذل و اوباشی که به مردم حمله می‌کنند، غوغاسالارانی هستند که ارتباطی به ملت ما ندارند. درست این است که دولت به مسئولیت خود عمل کند و ما هم در این زمینه کمک خواهیم کرد.

نصرالله ضمن تاکید بر ضرورت روی آوردن به رفتارها و اقدامات صحیح در لبنان، تاکید کرد: سفارت آمریکا جنگ اقتصادی و رسانه‌ای را در لبنان اداره می‌کند و در پشت پرده اقدامات تحریک آمیز قرار دارد. سفارت آمریکا در لبنان دفتر دیپلماتیک نیست بلکه سفارتی است که علیه مردم لبنان توطئه می‌کند.

دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به آمریکاییها گفت: سفارت شما در بیروت شکست خواهد خورد همانطور که قبلاً شکست خورده است. خطاب به کسانی که به آمریکاییها و سفارت آن در بیروت تکیه کرده‌اند می گویم که تجربه افغانستان را نصب العین قرار دهند. سگ‌های پلیسی (آمریکاییها) که برای محافظتشان قرار داده‌اند به آنها از شما نزدیک تر هستند.

وی افزود: بر همکاری به منظور نجات لبنان از طریق توان خودمان تاکید داریم. احدی در تجربه ما در هر جنگ نظامی یا اقتصادی یا امنیتی دچار اشتباه نشود. ما اهل شهادت هستیم و هنگامی که در جنگی وارد می‌شویم، اسلام و آرمان و مقدسات و امت مان را ترک نمی‌کنیم. نسل مقاومت ما را طوفان‌ها و تهدیدات و شرایط دچار خلل و تزلزل نمی‌کند.

کد خبر 5284441

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • حسین US ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۸
   3 1
   درود بر سید لبنانی و درود بر شهید همیشه در صحنه ایران دلاور سلیمانی.