۳۱ مرداد ۱۴۰۰، ۱۵:۲۷

معاونت علمی و فناوری اعلام کرد؛

توسعه فناوری‌های اکتشاف و استحصال آب برای مصارف شرب و کشاورزی

توسعه فناوری‌های اکتشاف و استحصال آب برای مصارف شرب و کشاورزی

معاونت علمی به دنبال گسترش فناوری‌های اکتشاف، استحصال و بهره‌برداری از منابع جدید آب برای مصارف مختلف شرب، صنعتی و کشاورزی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، کارگروه تخصصی توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان، اهداف بلندمدت وکوتاه مدتی را طراحی کرده است تا با اجرای آنها گامی اثرگذار برای توسعه فناوری‌های مرتبط با این حوزه بردارد.

به همین دلیل به دنبال گسترش فناوری‌های اکتشاف، استحصال و بهره‌برداری از منابع جدید آب برای مصارف مختلف شرب، صنعتی و کشاورزی است. این کار را نیز با استفاده از توان تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و با به میدان آوردن ظرفیت‌های بخش دولتی و مرتبط با این حوزه انجام خواهد داد.

به طور مثال یکی از تلاش‌ها در این زمینه حمایت از ارتقاء سطح علمی و فناوری در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی است. ظرفیت‌های دانشی که می‌تواند راه‌گشای کشور در زمینه رفع نیازها و حل چالش‌های موجود باشد.

همچنین در این زمینه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد با ایجاد هماهنگی، هم‌افزایی و یافتن حلقه‌های مفقوده بین نهادهای علمی، فناوری، اقتصادی و فرهنگی فعال کشور به این روند شتاب دهد.

درحال حاضر، این کارگروه به دنبال تامین و حفظ منابع جدید آب، مدیریت کمی و کیفی منابع آب و خاک، اعمال مدیریت ریسک و بحران در زمان وقوع خشکسالی و سیل، کاهش فرسایش و حفاظت از خاک در سطح حوزه‌های آبخیز کشور و حفاظت و بهره‌برداری مناسب از محیط زیست است.

کد خبر 5286471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha