مصرف بالای انرژی در مناطق برخوردار یزد

یزد- مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد گفت: تحلیل‌ها نشان می‌دهد که مصرف برق در مناطق برخوردار یزد به دلیل استفاده از کولر گازی، چیلر و سایر وسایل سرمایشی و گرمایش پرمصرف بیشتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل اسدی در نشست شورای پایایی شبکه منطقه یزد با اشاره به مصرف بالای برق در مناطق برخوردار استان اظهار داشت: تحلیل‌های انجام شده نشان دهنده این است که مصرف انرژی به دلیل استفاده از کولرگازی، چیلر و سایر وسایل سرمایشی پرمصرف در این مناطق بیشتر از مناطق کمتر برخوردار بوده که افت ولتاژ شبکه توزیع و افزایش بار پست‌های فوق‌توزیع از اثرات این مصرف است.

وی با اشاره به پایان زمان پیک بار تابستان ۱۴۰۰ عنوان کرد: در آینده‌ای نزدیک برای تامین برق با موضوع تامین سوخت نیروگاه‌ها مواجه خواهیم شد.

اسدی با اشاره به مشارکت و همکاری موثر صنایع استان در تابستان ۱۴۰۰، بر انجام سریع‌تر تعمیرات واحدهای نیروگاهی استان تاکید کرد.

وی افزود: همچنین در حال هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای پیگیری احداث نیروگاه‌های خودتامین توسط صنایع استان هستیم تا این صنایع بتوانند در پیک بار تابستان ۱۴۰۱ به تولید محصول خود ادامه دهند.

محسن شیرغلامی، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق نیز در ادامه ضمن ارائه گزارش وضعیت واحدهای نیروگاهی بخش خصوصی و دولتی استان یزد، اقدامات انجام شده و نیازهای این شرکت را جهت تامین برق پایدار در زمستان ۱۴۰۰ تشریح کرد.

عبدالحمید عباس شیاری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در با تاکید بر تمرکز و نظارت جدی بر تامین و مصرف در بخش خانگی و تجاری اظهار داشت: صنعت برق استان باید بتواند همانند ادارات و صنایع، بر مصارف خانگی نیز کنترل داشته باشد و با استفاده از اطلاعات و تحلیل‌های انجام شده، ضمن هوشمندسازی اشتراک‌های خانگی، نظارت دقیق‌تری در بخش‌های خانگی و تجاری داشته باشد.

ارائه گزارش بررسی میزان بار سرمایشی استان و سرانه مصرف انرژی برق در مناطق مختلف امور سه شهر یزد نیز از دیگر مباحث مطرح شده توسط مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بود.

شورای پایایی برق منطقه یزد به عنوان شورای عالی تحت مدیریت شرکت برق منطقه‌ای یزد، به عنوان هماهنگ کننده فعالیت‌های تولید، انتقال و توزیع نیروی برق بوده و وظیفه پایش و بهبود پایایی شبکه برق در استان را دنبال می‌کند که اعضای این شورا توسط دبیر شورای پایایی برق کشور منصوب می‌شوند.

کد خبر 5306282

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =