بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی برق

آکادمی کسب و کار برقی، مرکز آموزش حرفه ای برای درآمدزایی و ورود به بازار کار مهندسین برق است که در ادامه با توجه به راهکارهای ارائه شده نیاز کاربران را مرتفع می کند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، قبولی در آزمون نظام مهندسی برق، جز اهداف و حتی آرزوهای بسیاری از مهندسین برق است که برای قبولی در آن، ابتدا باید تحلیل درستی از منابع داشت. در این مقاله، ابتدا منابع آزمون نظام مهندسی برق معرفی، تعداد سوالات و نحوه مطالعه هر تیپ از منابع ارائه می‌شود. در نهایت، یک روش قبولی کاملاً کارآمد و قطعی برای قبولی در آزمون نظام مهندسی برق ارائه شده است.

۱) منابع تخصصی

۱-۱) فهرست منابع

دو مبحث بسیار مهم و کلیدی که در دسته بندی این مقاله جز منابع آزمون نظام مهندسی برق قرار می‌گیرد:

مبحث سیزدهم: ویرایش سال ۹۵

مبحث پانزدهم: ویرایش سال ۹۲

۱-۲) تعداد سوال مطرح شده

در گراف زیر، تعداد سوالات مطرح شده از این منابع را مشاهده می‌کنید.

بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی برق

۱-۳) نحوه مطالعه

برای مطالعه و تسط به این منابع باید نکات زیر را مدنظر داشت:

الف) با وجود اینکه تک به تک کلمات مطرح شده از این منابع قابلیت طرح سوال دارد، اما بعضی قسمت‌های این منابع دارای اهمیت مضاعف بوده و باید با دقت بیشتری مطالعه شود.

ب) بعضی از سوالات در آزمون مطرح می‌شوند که زیر مجموعه این منابع تخصصی هستند اما در این دو منبع جزییات آنها گفته نشده، این تیپ سوالات سخت‌ترین نوع سوالات هستند و برای پاسخ داده به آنها باید سوال‌های سال قبل را کامل مسلط شد.

ج) از تکنیک کلیدواژه برای پاسخ سوالاتی که از قسم ته‌ای کم اهمیت مباحث ۱۳ و ۱۵، استفاده کنید.

۱-۴) نکته کلیدی

تعداد سوالات مطرح شده از مبحث ۱۳ بیشتر از مبحث ۱۵ بوده و معمولاً این نسبت حدود ۵ برابر است اما در مقابل مبحث پانزدهم نسبت به مبحث سیزدهم، حجم بسیار کمتری دارد. برای دریافت هدیه استثنایی، کلمه «هدیه» را به ۰۹۱۲۰۲۲۳۷۲۴ واتساپ کنید.

۲) منابع عمومی

۲-۱) فهرست منابع

نظام نامه اصول اخلاق حرفه ای: ویرایش سال ۹۰

قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین‌نامه‌های اجرائی آن: ویرایش سال ۹۲

مبحث اول: ویرایش سال ۹۲

بحث دوم: ویرایش سال ۸۴

مبحث سوم: ویرایش سال ۹۵

مبحث دوازدهم: ویرایش سال ۹۲ (فقط نظارت)

مبحث نوزدهم: ویرایش سال ۹۹

مبحث بیست و یکم: ویرایش سال ۹۵

مبحث بیست و دوم: ویرایش سال ۹۲

۲-۲) تعداد سوال مطرح شده

بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی برق

۲-۳) نحوه مطالعه

برای مطالعه این منابع، باید دو اصل رعایت شود:

الف) خلاصه نویسی: با توجه به اینکه این مبحث جز منابع عمومی آزمون و مشترک بین رشته‌های مختلف است، پس طبیعتاً همه مطالب مربوط به تاسیسات برقی نبوده، از این رو باید قسمت‌های برقی آن استخراج شود.

ب) کلیدواژه: بعد از خلاصه سازی، راهکار بعدی استفاده از کلیدواژه است که کلمات کلیدی این مباحث به صورت بهینه و هدفمند استخراج شده و از آن در جلسه آزمون نظام مهندسی برق استفاده شود.

۲-۴) نکته کلیدی

مشترک بین تمامی رشته‌ها بوده و طبیعتاً تمام متن این مباحث، سرفصل آزمون برق نیست. مطالعه تمام صفحات این منابع (بیش از ۸۰۰ صفحه) درست نیست. حدود ۱۴ درصد سوالات را به خود اختصاص می‌دهد. ساده‌ترین دسته سوالات را به خود اختصاص می‌دهد. برای دریافت تحلیل ویدیویی و بی نظیری منابع، عبارت «راز موفقیت» را به ۰۹۱۲۰۲۲۳۷۲۴ را واتساپ کنید.

۳) منابع فرعی

۳-۱) فهرست منابع

۳-۲) تعداد سوال مطرح شده

۳-۳) نحوه مطالعه

دو راهکار عالی برای پاسخ دادن به پرسش‌های منابع فرعی اینجا ارائه می‌شود:

الف) خلاصه نویسی: این منابع دارای بیش از ۱۵۰۰ صفحه حجم بوده که بخشهایی از آن منبع آزمون بوده و همچنین، آزمون محور نوشته نشده اند، پس قسمت‌هایی از این منابع که بیشترین احتمال طرح سوال، طبق الگوی طراحی سوالات در سال‌های قبل، را دارند باید استخراج شده و به آن متمرکز شد.

ب) استفاده کلیدواژه: با توجه به حجم بالای این منابع، حتماً باید از یک کلیدواژه استاندارد برای پاسخ به سوالات ارج از قسمتهای مهمی که در بند الف توضیح داده شده استفاده کرد.

۳-۴) نکته کلیدی

نزدیک به ۱۰ درصد سوالات را به خود اختصاص می‌دهند. هرچند از تمام صفحات این منابع (بیش از ۱۵۰۰ صفحه) امکان طرح سوال وجود دارد، اما نیاز به مطالعه تمامی صفحات نیست. نشریه ۱۱۰ در آزمون نظارت و راهنمای مبحث ۱۳ در آزمون طراحی، اهمیت بیشتری دارد. برای دریافت پاسخنامه تشریحی رایگان آزمون‌ها، کلمه «پاسخنامه» را به ۰۹۱۲۰۲۲۳۷۲۴ واتساپ کنید.

۴) راهکار قبولی

حال برای موفقیت و قبولی، بسته طلایی آزمون نظام مهندسی برق معرفی می‌شود که محتوای آن دقیقاً با در نظر گرفتن اصول مطالعه گفته شده برای هر منبع آماده شده است.

۴-۱) محتوای بسته

الف) کتاب: بسته دارای ۴ یا ۵ کتاب (براساس نوع صلاحیت)، با کیفیت عالی و به روز شده براساس آخرین آزمون و آخرین ویرایش مباحث بوده و برای هر گروه از منابع، کتاب اختصاصی نوشته شده است. این کتاب‌ها، به دلیل استقبال بسیار زیاد، چندین بار تجدید چاپ شده اند.

ب) فیلم: کلاس درس کامل، با ارائه تمامی مفاهیم سخت و پیچیده دو مبحث کلید ۱۳ و ۱۵ با حل طبقه بندی شده صدها پرسش از اولین دوره (سال ۷۳) تا آخرین دوره بوده که جایگزین بی نظیری برای کلاس حضوری می‌باشد

ج) آزمون آزمایشی: چهار دوره آزمون آزمایشی به صورت کاملاً استاندارد و براساس رویکرد جدید طراحی آزمون به صورت آنلاین در سایت برگزاری می‌شود

د) رفع اشکال: رفع اشکال آنلاین از روز خرید تا روز آزمون به صورت مداوم در اپلیکیشن‌های پیام رسان انجام می‌شود.

۴-۲) امتیازات

الف) تضمین قبولی: در این طرح، در صورت عدم قبولی، ۲۱ تا ۷۰ وجه پرداختی از بابت بسته، براساس نمره اخذ شده در آزمون بعد از اعلام قطعی نتایج، به داوطلب عودت داده می‌شود

ب) تضمین کیفیت: با اطمینان از کیفیت بی نظیر بسته طلایی آزمون نظان مهندسی برق، شما می‌تواند ۶ روز از بسته استفاده بفرمایید و در صورت عدم رضایت، بسته را پس داده و کل وجه پرداختی را دریافت کنید.

ج) آپدیت رایگان: با خرید بسته طلایی، در صورت عدم قبولی در آزمون بعدی، جزوه «آپدیت رایگان» شامل پاسخ تشریحی آزمون‌های طراحی و نظارت برگزار شده ارسال می‌گردد.

د) پرداخت اقساطی: این بسته را می‌توانید با چک بلند مدت ماهه و بدون پیش پرداخت خریداری کنید.

۵) مشاوره و معرفی

آکادمی کسب و کار برقی، مرکز آموزش حرفه ای برای درآمدزایی و ورود به بازار کار مهندسین برق است که دارای مجوزهای لازم از ارگان‌های مربوطه می‌باشد. با توجه به راهکارهای ارائه شده در این متن، بسته‌های آموزشی با عنوان بسته طلائی-تضمینی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی (طراحی-نظارت) تهیه شده که تمامی نیازهای داوطلبان برای قبولی را برطرف می‌کند. این بسته شامل ۵ جلد کتاب، فیلم آموزشی، آزمون آزمایشی و رفع اشکال آنلاین می‌باشد. همچنین این بسته با گارانتی قبولی (بازگشت وجه در صورت عدم قبولی داوطلب در آزمون نظام مهندسی)، گارانتی کیفیت (بازگشت کل وجه در صورت عدم رضایت داوطلب از کیفیت بسته بعد از ۶ روز استفاده)، آپدیت رایگان (به روزرسانی رایگان بسته برای داوطلبان مردود شده در دوره بعد) و پرداخت اقساطی (امکان خرید بسته با اقساط بلند به صورت چکی) ارائه می‌شود.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید:

سایت: mohammad-karimi.ir/nezam

تماس: ۰۲۱۶۶۴۰۴۱۸۶- ۰۹۱۲۰۲۲۳۷۲۴

تلگرام و اینستاگرام: @tasisat_barghi

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5307417

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =