کم کاریتان را پشت صدور نامه های تنش زا و کنایه آمیز مخفی نکنید

اراک- رئیس شورای شهر اراک در انتقاد به نامه استاندار مرکزی در مورد انتخاب شهردار اراک، گفت: ای کاش این اهتمام و شتاب را در ۴ سال مدیریت‌تان نسبت به دوره پنجم شورا به خرج می دادید.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید وحید میرنظامی، رئیس شورای شهر اراک طی بیانیه‌ای نسبت به ارسال نامه استاندار مرکزی به شورای شهر اراک برای انتخاب شهردار و انتشار سریع آن در فضای مجازی واکنش داد. در این نامه آمده است:

انتشار نامه استاندار محترم خطاب به اعضای محترم شورای اسلامی شهر اراک آن هم با محتوای کنایه آمیز و به دور از شأن اداری در خصوص انتخاب شهردار، مایه تعجب و البته خوشحالی اعضای محترم شورای اسلامی شهر اراک شد. گویا نامه به محض امضا عکس برداری شده و به سرعت در فضای مجازی منتشر شده است.

این عجله و شتاب زدگی در رسانه‌ای کردن نامه در جای خود موضوع عجیبی است. اگر این اهتمام و شتاب در ۴ سال گذشته متوجه وظایف نظارتی ایشان در قبال شورای شهر بود قطعاً وضعیت شهر اراک بهتر از این بود. خوشحالیم که شورای ششم، برخی وظایف نظارتی مسئولان را به ایشان یادآور شد.

بر اساس ماده یک آئین‌نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار مصوب سال ۹۷ هیأت وزیران، حداکثر زمان انتخاب شهردار یک ماه است. اما چنانچه اعضای شورای شهر در اولین جلسه رسمی خود نتوانستند نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند و تمایلی هم به ادامه کار با شهردار فعلی نداشته باشند باید یکی از کارکنان شهرداری را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کنند.

اعضای محترم شورای اسلامی شهر اراک، سرپرست را در همان جلسه اول انتخاب کرده‌اند تا امورات شهر اداره شود و شهردار با بررسی و مطالعات بیشتری انتخاب شود و این موضوع نیز کاملاً داخلی و مربوط به نظر اعضای محترم شوراست.

از مسئولان عالی استان انتظار داریم به جای صدور نامه‌های تنش زا و کنایه آمیز، نسبت به ایجاد فضای وفاق و همدلی اقدام کنند تا در دوره جدید شورا و شهرداری، گره‌ای از مشکلات این شهر باز شود. اعضای شورای اسلامی شهر اراک به پیمانی که با مردم بسته‌اند وفادار و با وحدت در هدف و در عین تنوع سلایق مصمم در خدمت رسانی هستند.

کم کاریتان را پشت صدور نامه های تنش زا و کنایه آمیز مخفی نکنید


 

کد خبر 5310935

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha