درآمدزایی از کمیسیون ماده ۱۰۰ زیبنده نیست/گردشگری را دریابیم

بیرجند- عضو شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه درآمدزایی از جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ زیبنده نیست، گفت: توجه به گردشگری و صنایع دستی ما را به سمت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هدایت می‌کند.

ویدا ناصری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: درآمدهای شهرداری‌ها دو دسته هستند که یکی درآمدهای پایدار مثل عوارض و مالیات و … است اما برخی از درآمدهای شهرداری‌ها عنوان ناپایدار به خود گرفته‌اند.

عضو شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه یکی از درآمدهای ناپایدار، درآمد حاصل از شهر فروشی و یا همان جرایم مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ است، بیان کرد: به طور طبیعی درآمدهای ناپایدار درآمدهای جالبی نیستند چرا که خود زمینه خطا را در بین مردم به وجود می‌آورند.

ناصری ادامه‌داد: تا الان به ایجاد درآمدهای پایدار فکر نکرده‌ایم و از این جهت مفهوم پیچیده و سختی به نظر می‌رسد و از طرفی درآمدهای ناپایدار اینقدر گول زننده بود که ما به سمت ایجاد درآمدهای پایدار تشویق نشده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای پایدار بر اساس پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه ایجاد می‌شود، افزود: ما در شهر بیرجند پتانسیل کم نداریم که می‌توانیم با برنامه‌ریزی درباره آن به ایجاد درآمدهای پایدار فکر کنیم.

عضو شورای شهر بیرجند با بیان اینکه ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی می‌تواند یک راهکار برای ایجاد درآمدهای پایدار باشد، گفت: به عنوان نمونه و مصداق فرش بیرجند به نوعی برند به حساب می‌آید ولی برای معرفی آن هیچ اقدامی صورت نگرفته و بازارچه‌ای در این زمینه ایجاد نشده است.

راه اندازی بازار فرش بیرجند به تصویب رسیده است

ناصری اظهار کرد: یکی از مسائلی که در سند توسعه محله خیرآباد به تصویب است، راه اندازی بازار فرش بیرجند است چرا که اکنون در همان محله نیز مغازه‌های مرتبط با این صنعت به صورت پراکنده وجود دارد.

وی بیان کرد: این اتفاق هم می‌تواند به ایجاد درآمد برای شهرداری و هم به بازگشت هویت شهری منجر شود.

عضو شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از پتانسیل‌های گردشگری شهر نیز می‌توانیم برای ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری استفاده کنیم، ادامه داد: البته درآمدزایی از پتانسیل‌های گردشگری زمانی صورت می‌گیرد که ما جذب گردشگر نیز داشته باشیم و گرنه شاید با مردم بومی نتوانیم به درآمد خاصی برسیم.

ناصری با بیان اینکه خانه شریف در بیرجند یکی از پتانسیل‌های ارزشمند گردشگری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: این مکان، خانه‌ای است که اولین لوله کشی آب بیرجند در آنجا اتفاق افتاده است و الان با سرمایه بخش خصوصی در حال مرمت است.

وی گفت: اگر مشکلات بخش گردشگری را مرتفع کنیم، بی شک به ایجاد درآمد برای شهرداری نیز منجر خواهد شد ولی در حال حاضر در حوزه زیرساخت‌های این صنعت چون وضعیت راه‌ها و پروازهای مشکلات زیادی داریم.

کد خبر 5315766

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =