عمده واکسن‌های حوزه دامپزشکی تولید داخل است

کرج - معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: تعداد قابل توجهی از واکسن‌های حوزه دامپزشکی به ویژه دام و طیور در کشور تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید بهمن نقیبی در بازدید از مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتباطات بین سازمان دامپزشکی و مؤسسه رازی که نقش مکمل یکدیگر را در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری‌های دام و طیور دارند، در بهترین سطح در طی سالیان اخیر قرار دارد، اظهار کرد: مؤسسه رازی ثابت کرده تأمین کننده تعداد قابل توجهی از واکسن‌های حوزه دامپزشکی به ویژه دام و طیور است و در کنترل بیماری‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنیم در بسیاری از موارد که بررسی‌هایمان را در عرصه فارمی در ارتباط با واکسن‌های تولیدی مؤسسه رازی انجام دادیم نتایج بسیار درخشانی دریافت کردیم.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با تقدیر و تشکر از مجموعه مؤسسه رازی، بیان کرد: انتظار داریم این همکاری‌ها با مؤسسه رازی به گونه‌ای استمرار پیدا کند که نتایج آن به بهره برداران عرصه دامپزشکی که همان دامداران هستند، (چه در بعد صنعتی و عرصه تولید و چه به عنوان اسباب معیشت مردم) بتوانیم رسالت اصلی خود را در این زمینه انجام دهیم.

وی در خصوص واردات واکسن‌های طیور بیان کرد: عرضه و تقاضا در موضوع واردات، صادرات و تولیدات داخلی، نقشی تعیین کننده ایفا می‌کند و البته کیفیت واکسن‌ها نیز موضوعی غیرقابل چشم پوشی است. تعدادی از واکسن‌ها در کشور تولید نمی‌شوند و به ناچار ناگزیر به واردات هستیم.

کد خبر 5329441

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =