مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

تبریز- مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور مدیرکل بازرسی، ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت در تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رحیم نیا روز سه‌شنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه مسئولیت‌ها ممکن است افراد را بهشتی و یا جهنمی کنند، افزود: جایگاه و شأن تبریز با دیرینه تاریخی و کهنی که دارد بالاتر از وضعیت فعلی است و باید همه دست در دست هم دهیم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی ادامه داد: در بحث انتخاب رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی تبریز فردی را انتخاب کردیم که مورد وثوق اکثریت مجموعه بهداشت و درمان آذربایجان‌شرقی باشد.

رحیم نیا گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی باید از ظرفیت اعضای هیأت علمی دانشگاه به عنوان با ارزش ترین نیروی انسانی و همچنین سایر قسمت‌های استان استفاده کند.

وی اظهار کرد: ضروری است رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور تمام وقت در دانشگاه با مشکلات و وضعیت دانشگاه بیش از پیش آشنا شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: در سال‌های اخیر به دلیل تشدید تحریم‌های ظالمانه در شرایط پیچیده‌تر و مشکل تری قرار گرفتیم و قبول کردن مسؤولیت در این شرایط بسیار سنگین است.

علی جهانگیری افزود: توسعه بدون کار جدی، همه گیر و مستمر همه ارکان کشور اتفاق نمی‌افتد و اگر می‌خواهیم به موفقیت‌های بیشتری در حوزه‌های مختلف دست یابیم نیازمند کار مستمر، هوشمند و شبانه روزی هستیم.

وی ادامه داد: در هشت سال گذشته اقدامات بسیار خوبی از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در استان انجام شده که از جمله آنها می‌توان به توسعه زیرساخت‌ها، بهسازی و نوسازی مراکز، کسب رتبه‌های برتر کشوری و توجه ویژه به حوزه فناوری و ایجاد مراکز رشد و نوآوری و سلول‌های بنیادی اشاره کرد.

جهانگیری اظهار کرد: رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی تبریز با معرفی هر چه بیشتر توانمندی‌ها و مزیت‌های دانشگاه در جذب اعتبارات ملی باید تلاش کند، همچنین جذب منابع بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف بهداشت، درمان و فناوری را نیز مورد توجه قرار دهد.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم گفت: در هشت سال گذشته با کمترین تحمیل هزینه به مجموعه، بیشترین هزینه‌ها را متحمل شدیم و آیندگان در خصوص کارهای ما قضاوت خواهند کرد.

محمدحسین صومی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی امانتی بسیار بزرگ و پویا است، ادامه داد: ساخت ۶۵۰ هزار متر مربع در بدترین شرایط اقتصادی کشور، اراده‌ای قوی می‌خواهد که توسط دلسوزان و کسانی انجام شد که در قبال خون شهیدان مسئول هستند.

وی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون در استان، گفت: بیش از ۶۴ درصد جمعیت استان واکسینه شدند که جزو استان‌های پیشتاز در کشور هستیم.

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم گفت: همه اساتید و همکاران با تفکرات مختلف باید در راستای یک محور اساسی که عبارت است از پاک‌دستی و تلاش برای افزایش آگاهی مردم و خدمت به انقلاب، حرکت کنند.

بهمن نقی پور افزود: دانشگاه علوم پزشکی به خاطر اهمیت موضوع سلامت، جایگاه بسیار مهمی دارد و به همین دلیل خدمت در این جایگاه سخت و طاقت فرسا است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ارزش و جایگاه اساتید دانشگاه علوم پزشکی و استفاده از نظرات و پیشنهادات آنها، گفت: باید تمام تلاش خود را برای رساندن تبریز و دانشگاه علوم پزشکی به جایگاه والاتر و درخور، انجام دهیم.

وی اهداف خود را برنامه ریزی برای اعتلای فرهنگی دانشگاه و افزایش روحیه خدمت‌رسانی به مردم در میان دانشجویان و تربیت انسان‌هایی کامل و خدمتگزار به مردم در این دانشگاه، عنوان کرد.

کد خبر 5331808

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha