۱۳ آبان ۱۴۰۰، ۱۰:۱۱

رئیس کل دادگستری البرز خبر داد؛

تعقیب قضایی در انتظار متولیان صدور غیرمجاز مجور ساخت

تعقیب قضایی در انتظار متولیان صدور غیرمجاز مجور ساخت

کرج - رئیس کل دادگستری البرز گفت: به طور حتم تعقیب قضایی در انتظار متولیان صدور غیرمجاز مجور ساخت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فاضلی هریکندی صبح پنجشنبه که به همراه معاونان خود با حضور در حوزه قضائی طالقان ضمن بازدید از این واحد قضائی به گفت‌وگو با مراجعان پرداخت، با تشریح برنامه حضور مدیران دادگستری استان در مراجع قضائی و بررسی مستقیم مشکلات مراجعان و اصحاب پرونده اظهار کرد: در این برنامه که برای اولین بار از شهرستان طالقان آغاز شده مجموعه مدیران دادگستری در همه واحدهای قضائی حاضر شده و به مشکلات و درخواست‌های مردمی رسیدگی می‌کنند.

وی افزود: طبق اطلاع رسانی قبلی انجام شده این دیدارها در محل دادگستری طالقان انجام شد و با تعداد زیادی از مراجعان به گفت‌وگو پرداختیم.

رئیس کل دادگستری البرز با اشاره به ویژگی‌های طبیعی و جمعیتی منحصر به فرد شهرستان طالقان متذکر شد: علاوه بر مشکلات عمومی مشکل عمده موجود در این حوزه قضائی، در حوزه تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز و اراضی موجود در محدوده سد طالقان است.

وی ادامه داد: در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز، از سال ۹۸ که توفیق خدمت در استان داشتم از ابتدا اعلام شد که با توجه به قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها» هرگونه ساخت و ساز در خارج از بافت روستا و زمین‌های زراعی باید با رعایت قوانین موضوعه باشد.

فاضلی‌هریکندی بر اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها تاکید کرد و گفت: در مورد ساخت و سازهایی که قبلاً انجام شده است همانطور که رئیس قوه قضائیه اعلام کرده برخی متولیان غیرمجاز اعم از دهیاری‌ها، شوراهای روستایی مجوز ساخت و ساز و اجاره کتبی و شفاهی غیرمجاز برای ساخت و ساز می‌دهند که در این خصوص دستور داده شده در مورد این اشخاص تعقیب قضائی انجام شود.

وی متذکر شد: بخشی از ساخت و سازها به دلیل نیاز مالکین است که این موضوع در قرارگاه صیانت از بیت‌المال و مقابله با تغییر کاربری استان البرز طرح خواهد شد و مطابق تبصره یک ماده ۲ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در مواردی که نیاز شخصی مالکین است اقدام قانونی باید از سوی کمیسیون موضوع تبصره ۱ ماده ۱ قانون مربوطه صورت گیرد.

کد خبر 5343595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha