پرداخت حقوق آبان‌ماه کارکنان دستگاه‌ها مشروط شد

پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان دستگاه‌هایی که اطلاعات پرداخت‌ها را در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) ثبت نکرده باشند، منوط به تعهد بالاترین مقام اجرایی آن دستگاه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، عبدالله میرزایی رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت‌های سازمان اداری و استخدامی کشور با اعلام این خبر اظهار داشت: با هدف اجرای تکالیف قانون بودجه در شفاف سازی پرداخت حقوق کارکنان، از این ماه، حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌هایی که نسبت به ورود اطلاعات مربوطه در سامانه حقوق و مزایای کارمند ایران اقدام نکرده باشد، واریز انجام نخواهد شد.

رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت‌های سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: بر اساس ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و الزام تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور دستگاه‌های اجرایی مکلف بودند از خرداد ماه سال جاری، تمام پرداخت‌های مستمر و غیر مستمر به کارکنان خود را از محل اعتبارات هزینه‌ای یا منابع عمومی و اختصاصی، صرفاً پس از ثبت اطلاعات آنان در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) و سامانه ثبت حقوق و مزایا پرداخت کنند.

میرزایی گفت: دولت قبل به این موضوع به صورت جدی نپرداخت و اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های اجرایی به صورت کامل و دقیق در سامانه بارگزاری نشد، اما از ابتدای استقرار دولت جدید و با تاکید رئیس جمهور، این موضوع مورد توجه قرار گرفته و دستگاه‌های اجرایی ملزم به ثبت کامل اطلاعات مورد اشاره از شهریور ماه سال جاری شده‌اند.

رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت‌های سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: این موضوع از سوی رئیس جمهور در جلسات هیئت دولت پیگیری و به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد از ابتدای آذر، تایید پرداخت حقوق صرفاً پس از درج کامل اطلاعات انجام خواهد شد.

میرزایی با اشاره به هماهنگی سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور در این موضوع گفت: آن دسته از دستگاه‌هایی که تاکنون اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه متبوع را در سامانه ثبت حقوق و مزایا وارد یا تکمیل نکرده‌اند، متعهد می‌شوند ظرف مدت دو هفته نسبت به ثبت حقوق و مزایای خود در سامانه اقدام کنند و این موضوع منوط به امضای تفاهم و تعهد با بالاترین مقام اجرایی دستگاه است.

وی با بیان اینکه اطلاعات ما حاکی از این است که وزرا و روسای سازمان‌های مستقل زیر نظر رییس جمهور دستور اجرای این موضوع را داده و پیگیر هستند افزود: متاسفانه در سطح مدیران میانی، برخی کوتاهی‌ها رخ داده و وارد نکردن اطلاعات به دلیل بی توجهی به مصوبات هیئت دولت و بخشنامه‌ها و پیگیری‌های سازمان اداری و استخدامی کشور است که منجر به تاخیر در پرداخت حقوق دستگاه مورد نظر خواهد شد.

رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت‌های سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: دستگاه‌هایی که اطلاعات آن‌ها در سامانه‌های یاد شده به صورت کامل وارد شده است، بدون هیچ مشکلی حقوق آبان‌ماه را دریافت خواهند کرد.

کد خبر 5355121

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
   1 3
   پول کم اوردند
   • IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
    1 0
    نه دانشمند، جلوی اجحاف در حق امثال تو رو میخوان بگیرند.
  • منصور IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
   6 1
   لطفا حقوق شرکت نفت را هم ثبت کنید
  • IR ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
   1 0
   اگرمی خواهیدچنین کاری انجام شودکلیه سازمانهاو ارگانهاو نهادهاو وزارتخانه و .....راثبت کنندتاشفاشود
  • IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
   1 0
   ان شالله مثل های وهوی های گذشته تکراری وتبلیغاتی نباشد
  • بختیاری IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
   0 0
   لطفاً حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی نفت را هم ثبت بفرمایید واجحافی کهدر حق بعضی از این بزرگواران را با چشم خود ببینید که دیگر کسی جرات نکند بگوید بازنشسته نفت ما کد۲۳ درصندوق نفت کمترین حقوق را دربین بازنشیتگان می گیریم ظلم است
  • احسان IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
   0 0
   اگه میخواین شرط بزارید چرا آخر ماه این موضوع رو میگید اول ماه بگید تا آخر ماه انجام بدن حقوق رئیس دستگاه و رئیس مالی دستگاه رو فقط پرداخت نکنن به بقیه چیکار دارن وظیفه اوناست که این کار رو انجام بدن حقوقشونو قطع کنن ببینید چند روزه اطلاعات بارگزاری میشه