انتقاد از برخی انتصابات در استان همدان

همدان- بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا در بیانیه ای از برخی انتصابات در همدان انتقاد و بر انتصاب چهره های مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا در بیانیه‌ای نسبت به انتخاب مدیران ارشد استانداری و سایر مدیران ارشد استان همدان توسط استاندار واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ای مردم همانا سزاوارترین مردم به این امر (خلافت و زمامداری) کسی است که تواناترین آنها بر اجرای امور و داناترین به فرمان خداوند در فهم مسائل باشد.

حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام)

نهج البلاغه، خطبه ۱۷۲

برادر گرامی جناب آقای دکتر قاسمی فرزاد

استاندار گرامی استان همدان
سلام علیکم

از خداوند متعال برای جنابعالی توفیق روزافزون در جهت خدمت به مردم و انقلاب مسئلت داریم.

بنابر سخنان گوهربار مقام معظم رهبری سه شاخصه امر مردمی، امر انقلابی و امر جهادی به عنوان بایدها و نبایدهای مدیریت قوی و انقلابی شناخته می‌شوند.

در مدیریت انقلابی طراحی پاسخ به مسئله‌های گوناگون بر اساس نیروی مردمی انجام می‌شود. شاید ایضاح نظری مراد از «امر مردمی»، به دلیل تراکم بی توجهی‌های تئوریک در این باره، دشوار یا غیرممکن باشد اما تجربه متفاوت وقوع امر مردمی در صدر انقلاب و در چارچوب مدنیت انقلابی نهادهایی مانند جهاد سازندگی و نهضت سوادآموزی می‌تواند تا حدود زیادی روشنگر این مفهوم باشد.

می‌توان امر مردمی را بر حسب استدلالی از رهبر انقلاب، یکی از توانایی‌های محوری در حل مسئله در نظام جمهوری اسلامی دانست برای مثال: «توانایی تأمین حضور مردمی در عرصه».

جایی‌که مسئولین کشور توانایی‌های مردم را شناختند و به‌کار گرفتند، ما موفق شدیم. هر جایی‌که ناکامی هست، به‌خاطر این است که ما نتوانستیم حضور مردم را در آن عرصه تأمین کنیم.

ما مسائل حل‌نشده کم نداریم. در همه مسائل گوناگون کشور، مسئولین باید بتوانند با مهارت، با دقت و ابتکار راه‌هایی را برای حضور مردم پیدا کنند… اینجاست که مسئولین باید زمینه‌ها را، مدل‌ها را، فرمول‌های عملی و قابل فهم عموم را، فرمول‌های اعتمادبخش را برای مشارکت مردم فراهم کنند.

مدیریت انقلابی در عین پایبندی به نظم، در جستجوی مسیرهای فرا سازمانی برای تحقق خواسته‌هایش است.

مدیریت انقلابی می کوشد «امکان» کلی که انقلاب اسلامی برای عبور از امر مدرن تدارک کرده را در عرصه‌ی مدیریت محقق ساخته و برای حل مسئله‌های اجتماعی از «قفس آهنین بروکراسی مدرن» بیرون بیاید.

خروج از این قفس به هر میزان که امکان یابد، میزان و سطح کمّی کنش‌گری مدیر انقلابی را به نحوی چشمگیر افزایش می‌دهد با مروری بر کلیه نهادهای انقلاب اسلامی در وضعیت صدر پیدایش خود معنای جهت گیری به سمت‌وسوی مستضعفین را بهتر در می‌یابیم.

با وجود انتخاب استاندار از جانب رئیس جمهور محترم، حضرت آیت الله رئیسی، برای استان همدان، اما اسامی افراد انتخاب شده توسط استاندار گرامی همدان، در سمت‌های گوناگون به عنوان مدیران ارشد استانداری یا مدیران ارشد استان همدان گاهاً نوید و امید انقلابی گری را از دل‌های مردم شهر دار المجاهدین می‌برد.

امید بر آن است که فشارهای افراد یا گروه‌های سیاسی در انتخاب مدیران استان تأثیری نداشته باشد و هیچ گونه امتیاز تحت هیچ عنوانی به شخص یا گروه سیاسی محول نشود و با نگاه تحول خواهی و تحول گرایی استان را در مسیر پیشرفت قرار دهید.

لذا بر خود تکلیف دانستیم تا از استاندار گرانقدر درخواست کنیم تا با نگاهی به گذشته چنین انتصاباتی در مدیریت استان، از وقوع نتایج مشابه جلوگیری فرمایند.

عنوان حسن ختام این توصیه برادرانه، به سخنان شهید دکتر مصطفی چمران در این زمینه مراجعه می‌کنیم که از شهید گرانقدر دکتر چمران پرسیدند تعهد بهتر است یا تخصص؟ وی در جواب گفت می‌گویند تقوا از تخصص لازم‌تر است، آن را می‌پذیرم. اما می‌گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می‌پذیرد، بی‌تقواست.

کد خبر 5362121

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =