بهره گیری از ظرفیت نخبگان دانشگاهی و نیروهای جوان و کارآمد

خرم‌آباد- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: از نخبگان دانشگاهی و نیروهای جوان و کارآمد پرورش یافته در دانشگاه استفاده خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا دالوند امروز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه امام (ره) فرمودند دانشگاه مبدا همه تحول‌ها است؛ اظهار داشت: منشأ توسعه یافتگی جوامع براساس دانش آن است و کانون اصلی این موضوع دانشگاه است.

وی با بیان اینکه اگر دانشگاه می‌خواهد در این مسیر حرکت‌کند باید در بحث تولید علم پیشگام باشد، تصریح کرد: دانشگاه باید ارتباط خود را با جامعه و مدیران ارشد خارج از دانشگاه نزدیک تر کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: تولید علم در دانشگاه باید متناسب با نیاز جامعه باشد و در این راستا باید ارتباط عمیقی را با جامعه برقرار کنیم و امیدواریم در این مسیر جدید و گام جدیدی که برداشته شده بیش از پیش به این سمت برویم.

دالوند با اشاره به ضرورت آموزش و تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص و متعهد گفت: این مسئله از موضوعات اساسی و مهمی بوده که جامعه اداری ما با این چالش مواجه است؛ مدیران و کارشناسانی که در سیستم‌های اداری داریم از لحاظ علمی و فناوری‌های نوین به روز نیستند و دانشگاه می‌تواند در این زمینه کمک وافری کند.

وی بر ضرورت انجام پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای تصریح کرد: متأسفانه علی رغم میل باطنی همه ما لرستان مهر محرومیت را بر پیشانی خود دارد که دلایل متعددی دارد، پروژه‌های عمرانی در استان تعریف شده که پایه و بنیان تحقیقاتی و علمی پشت آن نبوده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان افزود: انجام تحقیقات پایه‌ای و علمی یک نیاز اساسی است و تمام پروژه‌هایی که از این پس تعریف می‌شود براساس پژوهش‌ها خواهد بود و در این مسیر دانشگاه می‌تواند یک نقش اساسی و مهم داشته باشد.

دالوند با تاکید بر اینکه دانشگاه می‌تواند در حوزه کارآفرینی و اشتغال کمک کننده باشد، گفت: ترسیم نقشه راه و جهت دهی به سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی و… از وظایف دانشگاه‌ها است.

وی یادآور شد: این قول را می‌دهم ارتباط را با دوستان تنگاتنگ کنیم و جلسات داشته باشیم و از نخبگان دانشگاهی و نیروهای جوان و کارآمد پرورش یافته در دانشگاه استفاده کنیم؛ تمام تلاش ما این است به این سمت و سو برویم و کلمه محرومیت را کمرنگ‌تر کنیم.

کد خبر 5364560

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =