تحول لرستان باید از درون دانشگاه شکل بگیرد/ نخبگان کنار زده نشوند

خرم‌آباد- مسئول سازمان بسیج دانشجویی لرستان با تاکید بر اینکه تحول لرستان باید از درون دانشگاه شکل بگیرد، گفت: نباید ظرفیت‌های نخبگانی را کنار زد که اگر اینگونه شد تحولی رخ نخواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، میلاد شرفی امروز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم در لرستان تحولی ببینیم دانشگاه باید نقش خودش را داشته باشد، اظهار داشت: یکی از مسائل مهم و انتظار ما از رئیس جدید دانشگاه این است که ما اداره دانشگاه از شما نمی‌خواهیم، معاونت اداری و مالی هست و کار خودش را می‌کند؛ ما تحول در لرستان را از دانشگاه لرستان می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه لرستان نیاز به تحول دارد و حتماً این تحول باید در دانشگاه شکل بگیرد، تصریح کرد: نقش دیگری را برای دانشگاه تصور نکنیم، قامت دانشگاه را کوچک نکنیم، ظرفیت دانشگاه را کم نکنیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی لرستان با تاکید بر اینکه با بهره گیری از ظرفیت نخبگان دانشگاه می‌توان تحول عظیمی در لرستان ایجاد کرد، افزود: کار خیلی سخت نیست، می‌شود و می‌توانیم، وقتی مسئولین مهمی را در سطح هیئت دولت معرفی می‌کنیم چگونه نمی‌توانیم استان را متحول کنیم.

شرفی با اشاره به اینکه ادارات باید تمام نیازمندی‌های خود را از دانشگاه بگیرند، امروز نخبگان دانشگاه باید به جامعه خدمت کنند؛ گفت: باید ترسیم درستی از دانشگاه برای حل مسائل استان داشته باشیم؛ این تفکر راهبردی برای اداره دانشگاه باید وجود داشته باشد؛ فرصت طلایی است و در این فرصت دانشگاه باید نقش خود را ایفا کند.

وی با بیان اینکه نباید ظرفیت‌های نظام و استان و ظرفیت‌های نخبگانی خود را کنار بزنیم؛ که اگر اینگونه شود هیچ تحولی رخ نمی‌دهد؛ تصریح کرد: با انتخاب صحیح با انتخاب کسی که جوشش دارد و دید راهبردی و صحیحی از انسان سازی دارد در معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی تحول ایجاد شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی لرستان تاکید کرد: انتظار داریم دانشجویان ما در دل دانشگاه مهارت یاد بگیرند؛ فارغ التحصیلی نمی‌خواهیم که نقشی در جامعه نداشته باشد، اندیشمندی نمی‌خواهیم که معنویت نداشته باشد تفکر گام دوم انقلابی نداشته باشد.

شرفی خاطرنشان کرد: برای مسؤلیت های مهم برای ایجاد دولت اسلامی نیروی کارآمد تراز انقلاب کم داریم و چنین نیرویی به غیر از دانشگاه کجا می‌خواهد شکل بگیرد؟

وی با بیان اینکه امروز دولتی با شعارهای انقلابی روی کار آمده است و دید و تفکری برای ایجاد دولت اسلامی دارد، تصریح کرد: مسئولان دانشگاه از این فرصت با تدبیر و درایت و فکر راهبردی بهره بگیرند؛ نهادها و تشکل‌های علمی و دانشجویی نیز برای هم افزایی درون دانشگاه آمادگی دارند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی لرستان با تاکید بر اینکه خواهش می‌کنیم نیاز استان را در درون دانشگاه‌ها حل کنید، افزود: مسئله حق آبه، اشتغال، زیرساخت و … لرستان باید اینجا حل شود؛ در این راستا ۴۷۰ مسئله استان احصا شده است که حاصل بیش از یک سال و نیم کار علمی و جهادی دانشجویان تحصیلات تکمیلی لرستان است و در اختیار رئیس دانشگاه و استانداری لرستان قرار می‌گیرد.

شرفی با اشاره به اینکه در مسئله حق آبه نیز تیم‌های سپاه و بسیج بیش از سه سال است کار می‌کنند و یک مستند فاخر هم در این زمینه تولید شده است، گفت: کرسی‌های آزاد اندیشی و نظریه پردازی باید دوباره شکل گیرد و فضای گفتمانی به دانشگاه‌ها برگردد.

کد خبر 5364587

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =