مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد

تهران- مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه نباید تصور شود که بعد از بارندگی مشکل کم آبی استان رفع شده و نیازی به اصلاح الگوی مصرف نیست گفت: مشکل کم آبی همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یوسف رضاپور با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی (ابتدای مهر امسال) تاکنون ۴۷.۵ میلی متر بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران ثبت شده است اظهار داشت: حجم آب سدهای تأمین کننده آب شرب تهران در حال حاضر ۳۷۵ میلیون مترمکعب می‌باشد که در مقایسه با ذخیره ۶۳۳ میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته حدود ۲۵۸ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

رضاپور با بیان اینکه مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد، گفت: نباید تصور شود که بلافاصله بعد از چند روز بارندگی مشکل کم آبی استان تهران رفع شده و دیگر نیازی به اصلاح الگوی مصرف نیست.

وی افزود: هم اکنون حجم آب سد امیرکبیر حدود ۶۲ میلیون مترمکعب است در حالی که این میزان در روز مشابه پارسال ۱۱۰ میلیون مترمکعب بوده است. حجم آب سد طالقان از ۲۵۶ میلیون مترمکعب در سال گذشته به ۱۸۹ میلیون مترمکعب و حجم آب سد لتیان از ۳۸ میلیون مترمکعب به ۲۴ میلیون مترمکعب رسیده است. حجم آب سد لار ۲۵ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی ۶۷ میلیون مترمکعبی پارسال، ۴۲ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد. همچنین حجم آب سد ماملو از ۱۶۲ میلیون مترمکعب به ۷۵ میلیون مترمکعب رسیده است.

رضاپور تأثیر بارندگی‌های اخیر بر افزایش ذخیره آب سدهای تأمین کننده آب شرب تهران را بسیار اندک عنوان کرد و یادآور شد: با وجود بارندگی‌های مناسبی که در روزهای گذشته شاهد بودیم اما ورودی آب به سدها همچنان شرایط خوبی نداشته و با کاهش ۳۶ درصدی در این بخش از ابتدای سال آبی در مقایسه با سال گذشته مواجه هستیم. چرا که بخشی از بارندگی‌های اخیر در روزهای گذشته در ارتفاعات به صورت برف بوده و رواناب کمی را شاهد بودیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر اینکه مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد و شهروندان عزیز باید صرفه جویی و مدیریت مصرف را همچنان جدی بگیرند، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط استان و کشور انتظار می‌رود تا همکاری‌ها افزایش یابد تا با یک شرایط مطمئن‌تر آب شرب مردم را به صورت پایدار تأمین کنیم.

کد خبر 5368139

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =